• PAYLAŞ

Acemi Borsa Yatırımcıları için Para Kazandıran Tavsiyeler Nelerdir?

  • 14/11/2016 - 17:40
  • 0 Yorum
  • 778 görüntüleme

Acemi Borsa Yatırımcıları için Para Kazandıran Tavsiyeler Nelerdir?

Birçoğumuz gelişen ve globalleşen dünya pazarından yatırım ile kendimize pay kapmak istiyoruz. Bu yüzden belli birikimlerimizi yatırım yoluyla değerlendirmeye ve kar payı kazanmaya harcıyoruz. Eskiden beri halkımız yatırım konusunda oldukça tecrübeli bir yapıya sahipti. Özellikle altın yatırımı ve döviz yatırımı en küçük gelir kalemi olan hanelere dahi ulaşmış durumda. Fakat bu işin bir de borsa hisse senedi yatırım işi var. Eğer borsa konusunda acemi iseniz ve birikiminizi borsa hisse yatırımı yaparak değerlendirmek istiyorsanız sizlere büyük tavsiyelerimiz var. Kolaylıkla kazandıracak ve sizlere bir ışık olacak bu borsa yarımı tavsiyeleri konumuzu iyi okumanızı rica ediyoruz.

Barack Obama

Öncelikle borsa işine ilk defa girdi iseniz internet siteleri üzerinden bilgi almanız mümkündür. Borsa tavsiyeleri veren pek çok internet sitesi var, fakat bizim sizlere tavsiyemiz her internet sitesine gözü kapalı güvenmemeniz. Yatırım danışmanlarına da para kaptırmak istemiyorsanız bu işi sizin öğrenmeniz gerekiyor. Bu yüzden çabalamak lazım, Borsa yatırımında yeni bir insansanız bütün birikiminizi ortaya dökmenizi gayet yanlış buluyoruz. Bu yüzden ilk başta sanal borsa denilen yatırım olanakları ile piyasaya kolay giriş yapmanızı tavsiye ediyoruz. Sanal Borsa çeşitli borsa yatırım şirketleri aracılığıyla sizler için belirlemiş oldukları ve sanal para ile borsa oynayacağınız bir platformdur. Bu sanal borsa profili oluşturmak için ekstra bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Tamamen Sanal para ile gerçekleşiyor ve hisse senetlerini, çeşitli döviz yatırımlarını, maden yatırımlarını normal fiyatı ve normal piyasa şartları ile alıp satmanızı sağlıyor. Bunun karşılığında da sizlere 100.000 dolar sanal para veriyor. Bu sanal parayı istediğiniz gibi kullanabilir ve kar, zarar durumuna göre borsa konusunda tecrübeye sahip olabilirsiniz. Eskiden kitap, cd ve benzeri eğitim kitleri ve kurslar ile gerçekleşen borsa deneyimi şimdi işin direk içine girerek tecrübe ile öğrenme yolunu siz müşterilere açıyor. Bize göre de en güzel öğrenme, bizzat işin içinde olduğun ve tecrübe ile öğrenme yoludur.

surekli-kazandiracak-yatirim-tavsiyeleri

Bir diğer borsa dersi tavsiyemiz, bu sanal borsa işini öğrendikten sonra kendinize güven sağladıktan sonra yine de tüm paranızı tekelleştirmemenizdir. Alternatif kağıtlara yönelin. Eğer aceleniz yoksa birkaç gün veya ay içerisinde büyük karlar sağlamak için riske girmeyin. Dedikodulara aldanmayın. Ve her zaman gözünüzü açık tutun. Borsaya yatırım yapmak istiyorum diyen insanların çelik gibi bir iradeye ve aynı zamanda sabıra ihtiyacı olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Aç gözlü olmayın ve zaman zaman ufak kazançlar ile mutlu olmayı bilin. Özellikle tüm birikiminiz ile borsa işine girdiyseniz sabırsızlıklarınız ve aşırı güvenler size pahalıya patlayabilir.

Piyasanın nasıl hareket ettiğinden yanı sıra siz kendi gözlemlerinizi de yapın. Özellikle bazı piyasa, kağıtlar insanı ters köşe yapabilir. Bunu tecrübeli borsacılar da sizlere açıklayacaklardır. İnsanların borsa tecrübe ve anılarını internet üzerinden okuyabilirsiniz. Şunu unutmayın ki borsadan para kazanmak işi için bu sektöre yönlenenlerin sadece güzel hikayeleri yok, aynı zamanda çok kötü ve dip noktayı gören insanların da hikayeleri mevcut. Bu yüzden öncelikle borsaya yatırım yapmak için ne kadar birikimimiz olmalı sorusunu doğru yanıtlamalısınız.

Dünya piyasası sadece ekonomi ile şekillenen bir olgu değildir. Günlük siyasi olaylar karşısında da borsa anlık tepkiler verebilmektedir. Bu yüzden ülkedeki siyasi istikrar, siyasi istikrarsızlık, terör, güvensizlik ortamı, şiddet olayları, genel seçim sonuçları, doğal felaketler gibi gündelik olaylar piyasaya yansımaktadır. Borsa yatırımı yapan acemi bir kişi iseniz ekonomik veriler ile aynı olarak günlük ve siyasi gündem konularını da sıkı olarak takip etmeniz gerekmektedir, borsaya yatırım teknikleri kapsamında da en önemli husus budur.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉