• PAYLAŞ

Altına Yatırım Yapmalı’ mıyım ?

  • 16/06/2016 - 19:45
  • 0 Yorum
  • 892 görüntüleme

Altına Yatırım Yapmalı’ mıyım ?

Altına Yatırım Yapmalı' mıyım kapakÜlkemizde son zamanlar da en çok sorulan sorulardan bir tanesi neye yatırım yapmalıyım bir çok uzman bu konu da ayrı fikirlere sahip olması iniş çıkış ve dalgalanmaların hat safha da olmasından kaynaklamaktadır durum sadece bizim ülkemiz de değil tüm dünyada aynı şehir de devam etmektedir: Global dünyada terör olaylarının artması da buna en büyük etkenl

erden biridir. Altına yatırım zamanın ne zaman olduğu Altın yatırımcıları için ne çok merak edilen konudur. Dünyaya baktığımız da gelişmek de olan Hindistan ve Çin gibi ülkelerin altına ilgi gösterdiği dolara olan güvenlerinin artmış olması altına yatırım yapmak pek uygun   görülmemektedir. Bir çok bireysel yatırımcının yaptığı hataların başın da altının ons fiyatının artışını yatırım zamanı olarak alarak algılaması tamamen yanlış bir algıdır. Altın da olasılıklar çok önemlidir en ufak düşüş olasılığı bile dikkate alınmalıdır.

Altına yatırım yapmak için Türk lirasının dolar karşısında iniş ve çıkışlarını takip etmek doların değer  kazanması gram altına yükseliş sağlayacağını bilerek ve bu yükselişlerin ne kadar kalıcı olacağını doğru analiz Altına Yatırım Yapmalı' mıyımedebilirsek altına yatırım yapmak için doğru zamanlama olabilir.Altın piyasasın da dalgalanmalar fiyatların sürekli iniş çıkışı beklememiz gerektiğine işarettir. Altının yükselişine en büyük engellerden biri ABD’ deki reel faizlerdir. Altına olumlu yükseliş habercisi olabilecek ülkeler arasın da Avrupa ve Çin merkez bankalarının piyasalar esnek söylemleri gösterilebilir. Altın ne kadar döviz kurlarında ki hareketlere bağlı olarak hareket ediyor gibi gözükse de ülkelerin merkez bankalarının rezervleri ve söylemleri ile alakalı da etkilenmektedir.Altın yatırımcıları arasın da bir deyiş vardır altın alacaksın düşmeye başladı mı satacaksın ama maalesef bu her zaman geçerli bir durum değildir, artık dünya ekonomileri çok hızlı değişimler geçirmek de bu da ani iniş ve çıkışlara neden olmaktadır. Altın yatırım zaman her daim kriz zamanları değildir tek yapmanız gereken piyasaları çok yakından takip etmek ve deyişken durumlara ayak uydurmaktır. Arap ve Ortadoğu bölgeleri genel olarak kriz halinde olduğundan dolayı altına da taleplerini arttırmaktadır. Bu dönemleri bir çok altın yatırımcısı için yatırım yapma zamanı olarak algılanır. Her ne kadar da tavsiyeler önemli olsa da en iyi kararı yatırımcının kendisinin vereceğini unutmamak gerekir.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉