• PAYLAŞ

Android Cihazlarda Bluetooth Kulaklık İle Ses Kaydı Nasıl Yapılır ?

  • 22/11/2016 - 12:09
  • 0 Yorum
  • 1666 görüntüleme

Android Cihazlarda Bluetooth Kulaklık İle Ses Kaydı Nasıl Yapılır ?

Android cihazlar denildiği zaman akıllara bir çok alternatif geldiğini söylemek pek de yanlış olmaz. Dünya geneline bakıldığı zaman Android cihaz kullanımı diğer işletim sistemli cihazların kullanımına oranlar oldukça fazla bu talep yoğunluğu olması da uygulama geliştiricilerini Android kullanıcılarına yönelmesini sağlıyor. Bu yoğun taleple beraber ortaya birbirinden farklı olan bir çok uygulama kullanıma sunuluyor. Günümüzde artık neredeyse yapılan, konuşulan her şey kayıt altına alınıyor, bunun ne kadar iyi yada kötü bir şey olduğuna karar verecek olan sizlersiniz. Bazı durumlarda ise ses kaydı almak hayat bile kurtarıyor diyebiliriz. Android işletim sistemli telefonlarda dahili olan mikrofonu kullanarak ses kaydı almak için herhangi bir 3.parti uygulamalara gerek duyulmadan yapılabiliyor. Bu yazımızda sizlere Android işletim sistemli akıllı telefonlarınızla Bluetooth kulaklık kullanarak nasıl ses kaydı yapabileceğinizi detayları ile aktaracağız.

Bluetooth Kulaklık İle Ses Kaydı Nasıl Yapılır ?

Kaliteli bir mikrofona sahip olan Bluetooth kulaklığınız bulunuyorsa Android işletim sistemli olan cihazlarınız ile Bluetooth kulaklık ile ses kaydı yapabilmeniz mümkün fakat bu durumda ek bir uygulamadan yardım almanız gerekecek. Bluetooth Voice Recorder isimli bu uygulama ihtiyacınız olan bütün olanakları siz fazlasıyla sunuyor. Sizlere önerdiğimiz uygulama Android akıllı telefonlarda Bluetooth kulaklık ile ses kaydı sağlar ve bu sayede daha pratik şekilde ses kayıtları alabilir yada işiniz gereği yapacağınız röportajları çok daha profesyonel hale getirebilme imkanına sahip olabilirsiniz. Uygulamanın sadece dışarıdan ses kaydı aldığını yani sesli görüşmeleri kaydetme özelliğinin bulunmadığını şimdiden söyleyelim. Bu uygulama tamamen başka bir alana hitap ediyor. Uygulamanın sizlere sunduğu sadece Bluetooth üzerinden bağlanan kulaklıklı mikrofondan aracılığı ile son derece profesyonel ses kaydı yapılmasını sağlamak. Uygulama sayesinde isterseniz doğrudan Bluetooth mikrofonların kullanılabilme olanağınız bulunuyor.

Bluetooth Voice Recorder uygulamasını Anroid cihazlarınıza BU LİNK üzerinden indirebilirsiniz.

 

android-cihazlarda-bluetooth-kulaklik-ile-ses-kaydi-nasil-yapilir-1

Bluetooth Voice Recorder uygulaması ücretsiz ve rahatsız edici reklamları bünyesinde barındırmıyor. RECORDER ve PLAYER adı altında iki ana sekme bulunuyor. Önemli olan bütün işlemler RECORDER sekmesi üzerinden yapılıyor. Uygulama üzerinden yapılan kayıt dosyaları ise PLAYER sekmesinden çalıştırılabiliyor. Uygulamanın iyi bir yönü ise kolay paylaşım özelliğinin de dahil edilmiş olması.

android-cihazlarda-bluetooth-kulaklik-ile-ses-kaydi-nasil-yapilir-2

Uygulama Android cihazınızın dahili mikrofonu ile de kullanılabilmesine olanak sağlıyor. Uygulama üzerinde Bluetooth kulaklığınız bağlı durumda ise ekranın hemen alt kısmında yer alan Prefer bluetooth MIC kutusuna dokunarak kullanmak istediğiniz mikrofonu kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Ekran üzerinde ses türü, ses kalite değerleri ve akıllı cihazınızda kalan hafızasına ve aynı zaman da ne kadar daha kayıt yapılabileceği bilgisi de yer verilmiş durumda.

Uygulamanın PLAYER sekmesi yapılan tüm ses kayıtlarına kolay bir şekilde erişmenize olanak sağlıyor. Burada bulunan dosyalar REC_kayıttarihi_kayıtsaati olarak oluşturulduğundan dolayı takip etmesi son derece kolaylaşıyor.

android-cihazlarda-bluetooth-kulaklik-ile-ses-kaydi-nasil-yapilir-3

Bu sunulan özelliklerin dışında, kayıt dosyalarını yeniden adlandırma, silme yada bilgi alma gibi özellikler de kolaylıkla kullanılabiliyor. Sizlere önerdiğimiz bu uygulama sayesinde kullanım alanınıza göre bir çok avantaj elde edebileceksiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉