• PAYLAŞ

Bacak boyu nasıl uzun gösterilir?

  • 17/09/2016 - 16:20
  • 0 Yorum
  • 1447 görüntüleme

Güzellik durumuna göre göreceli bir kavram olarak tanımlanabilir. Kadınların güzel olup olmadıkları giyim tarzlarına göre farklılık gösterebilir. Özellikle uzun bacaklı kadınlar genellikle güzel olarak kabul edilmektedir. Dümdüz ve uzun bacaklar güzelliğin artmasına ve farklı bir etki yaratmanıza yardımcı olacaktır. Kadınlar vücutlarının her yerine yaptıkları bakımdan daha fazlasını bacaklarına yapmaktadırlar. Bu yazımızda sizlere bacak boyunuzu uzun göstermenize yardımcı olacak bilgiler vereceğiz. Bu sayede daha uzun ve pürüzsüz bacaklara sahip olmasanız da var gibi gösterebileceksiniz.

Bacak Boyunuzu Uzun Göstermenin Yolları

Renk uyumu bacak boyunu uzun göstermek için çok önemlidir. Alt taraftan başlayarak ayakkabılarınız, çoraplarının ve pantolonlarınızın rengi aynı olmalıdır. Bu sayede amacınıza ulaşacak ve bacak boylarınızı olduğundan daha uzun göstereceksiniz.

Zayıf görünmek ile uzun görünmek birbirinin eş anlamlısı iki kelimedir. Aynı boyda olan iki insanın birisi zayıf diğerisi kilo olarak daha fazlaysa zayıf olan daha uzun görünecektir. Eğer fazla kilolarınız varsa ve uzun bacaklara sahip hissi uyandırmak istiyorsanız siyah ve koyu tona sahip elbiselerden tercih etmelisiniz. Çünkü bu tonlar sizleri zayıf gösterecektir, bu da sizin uzun görünmenize yardımcı olacaktır.

bacak-boyu-1

Dikkat edilmesi gereken bir başka önemli detayda giyilecek olan ayakkabılardır. Ayakkabı tercihlerinizi ten renginize yakın renklerden tercih etmeniz bacak boyunuzu uzun göstermeniz için önemlidir. Çünkü ten rengi ayakkabı bacaklarınıza derinlik kazandırmanıza yardımcı olacaktır. Bu da uzun bacaklar için yapılabilecek küçük bir hiledir.

Giyeceğiniz elbiselerin hepsinde yatay çizgili olanlardan uzak durmanız doğru bir karar olacaktır. İddialı bir seçim olarak kabul edilse de alacağınız kıyafetlerde dikine çizgilerin olması sizin için doğru bir karar olacaktır. Bacak boyu için en büyük kurtarıcı olarak etekleri gösterebiliriz. Özellikle kalem etekler uzun bacaklar için sürekli olarak tercih edilmelidir. Etek giydiğinizde başlangıç noktası belli olmadığı için sizlere derinlik katacaktır. Ayrıca yüksek bel pantolonlarda derinlik kazandırma konusunda iyi bir tercih olacaktır. Şort giymekte bacak boyu için doğru bir karar olacaktır. Bacak boyu için kapalı ayakkabılardan uzak durmalısınız. Kış döneminde ise bacak boyunuz için dize kadar uzanan botlar tercih edilmelidir.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉