• PAYLAŞ

Su Faturasını Düşürmenin Yolları

  • 17/09/2016 - 16:00
  • 0 Yorum
  • 806 görüntüleme

Zengin olmanın yolu tasarruf yapmaktan geçmektedir. Tasarruf sadece cebimizden çıkan nakit parayı kısıtlayarak ya da gözle görülür harcamalarımızı kısarak yapılmaz. Ayrıca hiç fark etmediğimiz ancak sürekli olarak artı harcamalara neden olan ve düzenli olarak ödediğimiz faturalara etki etmek gerekmektedir. Bu faturalardan birisi de su faturalarıdır. Temizlik ve hayatımızı sağlıklı bir şekilde devam ettirmek için su bizim olmazsa olmazımızdır. Tamamen su kullanmayı keserek yaşayamayacağımız için onu en az miktarda kullanarak devam etmeliyiz. Bunun için yapmanız gereken bazı  küçük detaylar bulunmaktadır.

Su Faturasını Düşürmek için Alınan Önlemler

Sıra ile su faturanızı düşürmenize yardımcı olacak bilgileri sizler ile paylaşacağız. İlk yapmanız gereken su faturanızı düşürmenize yardımcı olacak ürünleri almanız olacaktır. Hem eviniz hem de iş yeriniz için bu konuda size yardımcı olan çok sayıda ürün bulunmaktadır. Örneğin klozetlerde kullanılan rezervuarların en çok su harcayan ürünler olduğunu söyleyebiliriz. Bunun için alacağınız klozetlerin iki düğmeli olmasını tercih etmelisiniz. Birisinden az birisinden çok su akıtacaktır.

su-faturasi-1

Basit bir hile ile tuvalette bulunan rezervuarın içine bir şişe su koyularak hızlı dolması sağlanarak tasarruf yapılabilir. Eğer tek gözlü bir rezervuarınız varsa bu yolu tercih edebiliriz. 1 litrelik bir şişe koyduğunuzu düşünürseniz 10 litrelik bir rezervuarda 10 sefer çekildiğinde 10 litrelik bir tasarruf yapmış olacaksınız.

En çok su harcayan iki makine olan bulaşık ve çamaşır makinalarının su harcadıklarını hepimiz biliyoruz. Ama bakıldığı zaman elde yıkamaya göre bu iki makinada daha az su harcamaktadır. O nedenle alacağınız makinalarda su kullanım miktarlarına dikkat etmelisiniz.

Banyo en çok su harcanan bölgelerdir. Duş yapmak ne kadar keyifli olarak görülse de en çok su harcanan nokta olarak dikkat çekmektedir. Bu konuda tasarruf yapmak için büyük bir kovanın içine sıcak su alınarak bir maşrapa yardımı ile yıkanmak daha tasarruflu bir yol olacaktır. Bir başka yöntemde kombinin suyu uzun bir sürede ısıtması durumunda sıcak su gelene kadar akan soğuk suyun bir kapa alınmasına dikkat edilmelidir. İleride temizlik amacıyla bu su rahatlıkla kullanılabilir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉