• PAYLAŞ

Topuklu Ayakkabı Giymeden Uzun Görünmenin Yolları

  • 17/09/2016 - 15:40
  • 0 Yorum
  • 825 görüntüleme

Ülke kadın boy ortalamasının çok da yüksek olmadığını düşünürsek birçok kadının kendini uzun göstermek için topuklu ayakkabılara yöneleceğini söyleyebiliriz. Ancak topuklu ayakkabılar giymek çoğu zaman meşakkatli oluyor. Üzerinde durmak, yürümek, hareket etmek hepsi özenli bir şekilde davranmamıza neden oluyor. Topuklu ayakkabıları giymeden kendinizi uzun göstermenin nasıl olacağını düşünebilirsiniz. Bunun için sizlere genel olarak kabul edilen boyu olduğundan daha uzun göstermenize yardımcı olacak moda tüyoları vereceğiz. Bu sayede birkaç detay ile boyunuzu olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz.

Olduğundan Uzun Görünmenin Yolları

Boyunuzu daha uzun göstermek için tercih edeceğiniz elbiselerin ilk sırasına yüksek bel pantolonları yazmalısınız. Çünkü yüksek bel pantolonlar insanın bacak boyunu olduğundan daha yüksek göstermektedir.

Bilinen en büyük yanılgıların başında uzun saçların insanı daha uzun gösterdiğinin düşünülmesidir. Uzun saça sahip olan uzun boylu kadınlar bile olduklarından daha kısa görünecektir. Boyunuzu uzun göstermek istiyorsanız saçlarınızı kısa tutmanızın faydası olacaktır. Bu durum tamamen bir göz yanılsamasıdır.

Boyunuzu kısa ya da uzun göstermek giyeceğiniz kıyafetlere göre de değişiklik gösterebiliyor. Enine çizgiye sahip kıyafetler insanı daha kısa göstermektedir. Ancak bunun aksine boyuna çizgili kıyafetler insanı hem zayıf hem de olduğundan daha uzun gösterecektir. Ayrıca giyeceğiniz kıyafetlerin renk cümbüşü olmamasına dikkat etmelisiniz. Tek Renk giyinmek uzun boy için çok iyi bir tercih olacaktır.

uzun-gorunmek-icin-ne-yapilir-1

Kıyafetlerin üst kısmında uzun görünmenize yardımcı olacak elbiselerin başında V yakalılar gelmektedir. Zahmetsiz bir şekilde uzun görünmenize yardımcı olacaklardır. Giyim tarzınızın yanı sıra kullanacağınız aksesuarlarda boyunuzu uzun göstermenize etki etmektedir. Örneğin elinizde taşıyacağınız çantaların boyutunun fazla olmamasına dikkat etmelisiniz. Küçük boyuta sahip çantalar hem daha zarif bir görünüm elde etmenize yardımcı olur hem de boyunuzun uzun görünmesine yardımcı olur.

Bacaklar boy uzunluğu için çok önemlidir. Bacakların açıkta kalmasına yardımcı olan mini kıyafetler insanları olduklarından daha uzun gösterecektir. Bu tarzın altına açık ayakkabı tercihleri çok uygun bir kombin olacaktır. Ayrıca İspanyol Paça olarak bilinen pantolonlarda giyeni olduğundan daha uzun göstermektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉