• PAYLAŞ

Bayanlar Ayakkabı Seçimini Nasıl Yapmalıdır?

  • 07/11/2016 - 20:07
  • 0 Yorum
  • 834 görüntüleme

Bayanlar Ayakkabı Seçimini Nasıl Yapmalıdır?

Kadınların ayakkabılara düşkünlüğünü bilmeyen yoktur. Topuklular, babetler ve rahat ayakkabıları mutlak bulunuyor. Her ortama ve her koşula uygun farklı renk ve modellerde ayakkabılara sahiptirler. Erkekler ayakkabıları eskidiği için gidip alışveriş yaparken kadınlar hoşuna giden ayakkabıyı almak için bu işi yaparlar. Bundan 5 yıl önce ayakkabıları hala yeni gibi ayakkabılıkta ya da bir kutunun içinde durmaktadır. Kadınların kendilerine yakışan ayakkabıyı tercih ederken nelere dikkat etmeleri gerektiğini bu yazıda değineceğiz. Bu konuda bilginiz eksikse tamamlamak için okuyabilir ya da bir bayana hediye ayakkabı olmak istiyorsanız bu makaleden yararlanabilirsiniz.

Bayan Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

bayan-ayakkabi-secimi-1

Rahatlık

Doğru ayakkabı seçimi için ilk dikkat edilmesi gereken ayakkabının rahatlığıdır. Sadece güzel ve şık olduğu içilen ayakkabılar nedeniyle birçok bayan problem yaşamaktadır. Ayakkabının ayağına vurduğunu ya da ayaklarının şişmesine neden olduğunu söyleyen bayanlar mutlaka etrafınızda vardır.

Şıklık

Rahat bir ayakkabıyı bulduktan sonra ayakkabı seçimi nasıl olmalı sorusunda ikinci en önemli nokta şıklıktır. Hem rahat hem de görünümü güzel olmasına dikkat etmelisiniz. Sizin için en uygun tercih bu tür ayakkabılar olacaktır.

Trendler

Her kadın mutlaka bu sezon giyilecek ya da moda olacak ayakkabı modellerini yakından takip eder. Ve hoşuna giden model ayakkabı dükkanlarına geldiği anda gidip almak ister. Ancak bu noktada unutulmaması gereken o senenin trendi olacak ayakkabının size uygun olup olmadığıdır. İlla trend diyerek ayak yapısına göre ayakkabı seçimi yapmamaya çalışmamalısınız. Yüksek bedel ödeyerek aldığınız ayakkabının size zarar verebileceğini unutmayın. Belki de bir kez giydikten sonra trend olan ayakkabıyı bir daha giyemeyebilirsiniz. Onun için yukarıda verdiğimiz tavsiyeleri kulak ardı etmemelisiniz. Ancak gene de en doğrusunu siz yapacaksınız.

bayan-ayakkabi-secimi-2

Bayanlar için ayakkabıları çok değerlidir. Dikkatli kullanırlar ve bozulmaması için özenle saklarlar. Yani aldıkları bir ayakkabıyı uzun bir süre giyebilirler. Onun için yukarıda saydığımız üç detaya göre ayakkabı alımı esnasında hareket edilmelidir. Görselliğe önem vererek alışveriş yapmak hem ayak sağlığınıza hem de kesenize zarar verebilir. O nedenle dikkatli karar vermelisiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉