• PAYLAŞ

Beli İnce Gösteren Kıyafetler Nasıl Seçilir?

  • 21/08/2016 - 18:40
  • 0 Yorum
  • 950 görüntüleme

Modayı yakından takip etmek ve son moda ürünleri giymek insanları mutlu etmektedir. Bu önemli bir konu olduğu kadar kendine yakışanı giymekte önemlidir. Son moda ürünler her zaman size uygun olmamaktadır. Bu sizin vücut biçiminizle ilgili bir durumdur. Vücut tipinize uygun ürünleri seçmek ve onları giymek sizi daha rahat hissettirecektir. Bu yazımızda sizler vücudunuzda belinizin ince görünmesine yardımcı olacak moda bilgileri ile yardımcı olmaya çalışacağız. Bu yazımızda ilgilendiğimiz vücut tipi ince ve uzun bacakları yerine üst kısmı ilgilendiren yani beli daha ince gösterilmesi gereken vücut tipleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Kalın bir beliniz var ve bunu daha ince göstermek istiyorsanız buna uygun kıyafetleri tercih etmeniz gerekiyor. Eğer bu şekilde elbiseler giymek istiyorsanız tercihinizi yüksek bel giysilerden yana kullanmanız gerekecektir. Bu aynı zamanda son moda olarak birçok kişi tarafından da tercih edilmektedir. Yüksel bel pantolonlar ve eteklerin en büyük özellikler belin ince gösterilmesine yardımcı olmalarıdır. Bu tip elbiseler belin ince gösterilmesi açısından en çok tercih edilmesi gereken ürünler arasında ilk sırada yer almaktadır.

beli-ince-gosteren-kiyafetler-nasil-secilir

Bu tipin yanında tercih etmeniz gereken bir diğer kesim ise A kesim olarak dikkat çekmektedir. A kesimin yaptığı sihri mucizevi olarak söyleyebiliriz. Bu tip kesimler belde bollaşmaya başladığı için beli ortaya çıkarmaktadır ve alt taraf ile olan orantısızlığı kamufle etmektedir. Bu tip elbiselerin üzerine dar üst tercihi yapmanız gerekiyor. T-shirt ya da dar bluzları tercih etmeniz belinizin ince gösterilmesi açısından çok önemlidir.

Panel elbiseler olarak isimlendirilen bel kısmında iki yandan darlaşan elbiselerin giyilmesi çok önemlidir. Bu tip elbiseler hep pratik bir giyim sağlamakta hem de şık ve iddialı bir görünüm sağlamanıza yardımcı olmaktadır. Kum saati gibi bir görünüm kazanmak istiyorsanız peplum elbiseleri tercih etmeniz gerekmektedir. Bu tip elbiseler bel kısmına gelen kadar darlaşmaktadır. Ondan sonra ise belirli bir çember izleyerek bollaşmaya başlayan kıyafetleri ifade etmektedir. İnce bir bele sahip olduğunu göstermek ya da kalın belinizi gizlemek istiyorsanız bu dediklerimize uygun elbiseler giymeye özen göstermelisiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉