• PAYLAŞ

Günlük Ağız Bakımı Nasıl Yapılır?

  • 21/08/2016 - 18:20
  • 0 Yorum
  • 939 görüntüleme

 

Sağlığımıza dikkat etmemiz gerekiyor. Özellikle günümüzde bu konuda daha dikkatli olmamız gerekiyor. Eğer dikkatli olmazsak bulaşıcı bir hastalığa yakalanmamız kaçınılmaz olacaktır. Hastalıklar genellikle ağız yolu ile buluşmaktadır. Eğer ağzımızın günlük temizliğine dikkat ederken birçok hastalığın daha başlamadan bitmesine yardımcı oluruz. Ağız bakımı sadece hastalıkların önüne geçilmesi anlamında değil kişinin kendinizi iyi hissetmek açısından da önemlidir. Günlük olarak ağız bakımınızı yapmak için sabah ve akşam olmak üzere sadece 5’er dakika ayırmanız yeterli olacaktır. Bu sayede hem sağlıklı dişlere hem de dikkat çekici bir gülüşe sahip olabilirsiniz.

ağız bakımı

Ağız sağlığında dikkat edilmesi gereken en önemli detay dişlerin nasıl fırçalanacağıdır. Dişler bizim için çok önemli olduğu için çürümesinin önüne geçmek ve güzel görünmelerini sağlamak için bakımına dikkat etmeliyiz. Diş fırçalamaya başlarken insanların birçoğu diş fırçasını ıslatmaktadır. Ancak bilinen en büyük yanlışlardan birisi bu işlemdir. Fiş fırçanızı ıslamadan az bir macun sıkarak dişlerinizi dairesel hareketler izleyerek fırçalamaya başlamalısınız. Diş etlerinden dişlere doğu olacak şekilde hareketler yapmaya özen göstermelisiniz. Soldan sağa ve dik fırçalamak dişlere zarar vermektedir. En önde bulunan dişlerin bakımına ne kadar dikkat ederseniz arka dişlerin de bakımına özen göstermeye çalışmalısınız. Diş fırçalama bittikten sonra en son dilinizi de fırçalamalısınız. Bu bakterilerin neden olduğu ağız kokusunun önüne geçecektir. Ağzımız tam anlamı ile temizlenmiş olacaktır.

Ağız bakımı için diş fırçasının yanına yardımcı ürünlerde kullanmaya çalışabilirsiniz. Bunların başında diş ipleri gelmektedir. Diş fırçası ile temizlenmeyen alanlara diş ipi ile temizleme yapılabilir. Ancak fazla bastırmadan bu işlem yapılmalıdır. Çünkü diş etlerine zarar verebilirsiniz. Ayrıca ağız spreylerini de kullanabilirsiniz. Sprey ve ağız gargarası hijyenik bir ağzı için çok önemlidir.

Diş fırçanızı 3 ayda bir değiştirmeye özen göstermelisiniz. Çünkü bir süre sonra özelliğini kaybedecek ve yarardan daha çok zararı olacaktır. Dişlerinizi karbonat ve tuz ile temizlemeyin. Bu dişlere çok büyük zarar vermektedir ve dişlerin kabarmasına neden olmaktadır. Günde 2’den fazla dişlerinizi fırçalamak dişlerinize zarar verecektir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉