• PAYLAŞ

Blog Yazarak Nasıl Para Kazanırım?

  • 20/10/2016 - 16:36
  • 0 Yorum
  • 961 görüntüleme

Blog Yazarak Nasıl Para Kazanırım?

Alternatif yolları kullanarak para kazanmak günümüzde giderek popüler oluyor. Bunda teknolojin gelişmesi ile birlikte artan iletişim kanallarının fazlalığının neden olduğunu söyleyebiliriz. Evde ya da iş yerinizde oturduğunuz yerden blog tutarak kendi bilgilerinizle paylaşım yaparak para kazanabilirsiniz. Blog yazmayı bilmeyenler için online günlük tutmak gibi bir şey olduğunu söyleyebiliriz. O halde blog yazarak nasıl para kazanılır sorusu ilk olarak insanı aklına gelmektedir. Bu yazımızın içerisinde size blog yazarak nasıl para kazanabileceğinizi 6 farklı metot ile anlatacağız. Bunlardan birini tercih ederek sizlerde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İlk olarak yapmanız gereken kendinize ait bir blog açmak olacak. Bunun için internet üzerinde ücretsiz hizmet sağlayan çok sayıda sistem bulunuyor. Bu sistemlerden birisini tercih ederek dakikalar içerisinde kendi blog sayfanızı oluşturabilirsiniz. Kişisel blogdan para kazanmak işini bu adımı tamamladıktan sonra başlayabilirsiniz. Hiçbir bilginiz yoksa internette kısa bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Sizin karşınıza sayısız içerik ve video çıkacaktır. Bu sayede kolayca bloğunuzu açabileceksiniz. Şimdi sizlere metotlarımızı sıra ile anlatalım.

blog-yazarak-para-kazanmak

  1. Ustalara Kulak Verin

Her işte olduğu gibi blog açarak para kazanma işinin de öncüleri oldu. İnternette araştırma yaparak blog efsanelerinin hikâyelerini bulabilirsiniz. Onların yaptıklarını örnek alarak sizlerde kendi bloglarınızı oluşturabilirsiniz. Blog açarak nasıl para kazanılır sorusunun canlı örnekleri olacaklar. 2000’li yılların başında blog olarak yola çıkan bir çok web site şu an şirket olduğunu söyleyelim.

  1. Nereden Başlamalıyım

Tüm işlerde olduğu gibi blog yazma işine de nereden başlayacağınızı bilmeniz gerekiyor. Blog sizin olduğu için her konudan bir içerik bulunabilir ancak temelde bir ana konusunun olması gerekiyor. Teknoloji, bilim ya da gezi bloğu tutabilirsiniz. Bunda sizin en zevk aldığınız işin hangisi olduğuna göre farklılık gösterecektir.

  1. Para kazanmanın Yolunu Belirleyin

Blogunuzu oluşturdunuz ve düzenli olarak içerik oluşturmaya başladınız. Peki, bunları yaptığınız için birileri gelip size para mı verecek. Tabi ki hayır. Onları da sizin tercih etmeniz gerekiyor. Blogunuza reklam ekleyerek para kazanmak en çok tercih edilen yöntemdir. Bunun yanı sıra farklı yöntemleri de kullanarak gelir elde edebilirsiniz. Bunlar arasında satış ortaklıkları, ürün satışları, sponsor bağlantıları ve abonelik yöntemleri bulunuyor. Blogdan para kazananlar bu yöntemleri kullanıyor.

  1. Ne kazanacağım

Bu işi zevk için yapacak olabilirsiniz ancak gene de aklınıza maddi olarak beklentileriniz varsa ilk sormanız gereken soru ne kazanacağınız olacaktır. Reklam en çok tercih edilen yöntem olsa da bu yöntemler gelir elde etmek için çok çalışmanız gerekiyor. 1000 gösterime yurtdışında 30 dolar kazanma şansınız varken ülkemizde 1000 gösterim için maksimum 10 TL gelir elde edebilirsiniz. Ancak gelirinizi yukarıda saydığımız yöntemleri takip ederek çeşitlendirebilirsiniz.

  1. Başarılı Blog Nasıl Yazılır

Başarılı bir şekilde blog yazmak istiyorsanız en çok para kazanan bloglar hangileriyse onları inceleyin ve o yoldan gitmeye çalışın. Sabırlı olun ve organize hareket edin. Düzenli ve özgün içerik girmek internet için çok önemlidir. İnsanların okuyacakları eğlenceli yazılar yazın ve yazıların içerisini resim, video ile destekleyin. Son olarak insanların yazılarınıza yorum atmalarını sağlayın. Sosyal medya kanallarında sayfalar oluşturun ve yazılarınızı oralarda paylaşın.

  1. Kendinizi Besleyin

En son yöntem insanın kendisini bu işe çok kaptırıp ihmal etmemesidir. Unutmayın eğer sizin bilginiz ve beceriniz olmazsa bu blogda olmaz o nedenle kendinizi ihmal etmeyin ve sabırlı hareket etmeye çalışın. Disiplinli çalışmak sizi başarıya götürecektir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉