• PAYLAŞ

Büstiyer Nedir? Nasıl Giyilir?

  • 02/02/2017 - 22:27
  • 0 Yorum
  • 1734 görüntüleme

Büstiyer Nedir? Nasıl Giyilir?

Kadınlar günümüzde ince ve daha güzel görünmek için çok farklı yolları deniyorlar. Bu yollardan birisi de çok eski zamanlardan beri tercih edilen büstiyerdir. Eski yıllarda bu giyim eşyası sadece iç çamaşırı olarak tercih ediliyordu. Ancak günümüzde günlük giyimin bir parçası olarak kullanılıyor. Bu kıyafet özellikle yaz aylarında sıklıkla tercih ediliyor. Büstiyer tercihi daha çok balık etli olarak kabul edilen bayanlara daha çok yakıştığı söyleniyor. Tabi, bu gerçek bir önerme olsa da isteyen herkes bu kıyafeti giyebilir. Bilmeyenler için büstiyer nedir sorusunu cevaplayalım.

Büstiyer Nedir?

Bu kıyafeti birçok insan sütyen olarak kabul ediyor. Ancak büstiyer kesinlikle bir sütyen değildir. Sütyen sadece vücudunuzda belirli bir bölgeyi gizlemek için kullanılan bir iç çamaşırıdır. Büstiyer ise göğüs bölgesinin üzerinden başlayarak bel bölgesine kadar devam eden bir elbisedir. Kullanımını tercih eden birçok bayan seksi bir duruş kazandırması nedeniyle tercih edilir.

Büstiyer Nasıl Kullanılır?

Bu kıyafeti kullanmak istiyorsanız bazı önemli noktalara dikkat etmelisiniz. Bu kıyafet vücudunuz daha sık ve dik görünmesine yardımcı olması için tercih edilebilir. Korselere benzerlik gösterebilir. Bunun için büstiyer tercihinizi belden sıktırmalı olanlardan yana kullanmalısınız. Bu tarz sayesinde bel daha ince ve seksi bir görünüme sahip olur. Sporcular içinse yarım atlet tarzında hazırlanan büstiyerler vardır.

Günümüzde tüm kıyafet markaları kendilerine özel büstiyerler üretiyor. Özellikle spor markaları bu konuda çok fazla rekabet ediyor diyebiliriz. Bayanların özellikle spor yaparken sıkıntı çektikleri göğüslerini bir arada tutmak ve zıplamalarını engellemek için ğöğüsleri toplayıcı özelliğe sahip büstiyerler vardır. Bu püstiyerleri puma, nike ve Adidas mağazalarından rahatlıkla temin edebilirsiniz. Bunları spor sırasında tercih edebileceğiniz gibi isterseniz günlük hayatınızın içerisinde kullanabilirsiniz. Bu vücudunuzun daha hacimli ve dolgun bir görünüme sahip olmasında size yardımcı olur. Sadece spor markaları değil, moda akımını yönlendiren birçok giyim markası da her yıl yeni spor tayt ve büstiyer koleksiyonunu duyuruyor. Sizde kendinize uygun olan kıyafeti bunlar arasında bularak kullanmak için satın alabilirsiniz.

 

[Toplam:6    Ortalama:2.2/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉