• PAYLAŞ

Başarı Nasıl Sağlanır? Neler Yapılmalıdır?

  • 02/02/2017 - 23:26
  • 0 Yorum
  • 596 görüntüleme

Başarı Nasıl Sağlanır? Neler Yapılmalıdır?

Başarıyı yakalamak oturduğunuz yerden bir şeyler düşünerek sağlanmaz. Mutlaka harekete geçmek gerekiyor. Çok sayıda hata yapabilirsiniz. Her hata sizi başarı yolunda zor duruma düşürebilir. Her hatanın ardından gittiğiniz yoldan vazgeçmenize neden olabilir. Başarılı bir insan olmak bir yazı ile gerçekleşecek bir durum değildir. Bu bir hayat felsefesidir. Bunu kabullenmek ve üzerine gitmek çok önemlidir. Herkes başarılı olmak ister. Ancak herkes nasıl başarılı olunacağını bilmez ya da bilse de bu yolu takip etmek ona çok zor gelir. Eğer sizde günün birinde başarılı insanların arasında olmak istiyorsanız bazı alışkanlıklara sahip olmanız gerekiyor. Bu alışkanlıklara sahipseniz başarı sizin için mutlaka gelecektir.

Sabırlı Olun

Başarı için ilk anahtar her zaman sabırdır. Beklemekten bahsetmiyoruz. Her yaptığımız girişimin sonucunda istemediğimiz sonuçlar ile karşılaştığını söyleyen çok sayıda insan vardır. Bu sonuçlarla karşılaşıp amacının peşini bırakan insanların hikayelerini kimse dinlemez. Dinlediğimiz tüm hikayeler ene olursa olsun sabırla tekrar deneyerek amacına ulaşmak için yoluna devam eden insanların hikayesidir. Bu konuda Konfüçyüs’ün harika bir sözü var. Bir insanın en büyük başarısı ne olursa olsun düşmemek değil, her düştüğü seferde tekrar ayağa kalkmayı başarabilmektir demiştir.

Kitap Okuma Alışkanlığı

Ülkemizdeki eğitim sisteminin bize veremediği bir özellik. Tüm okul hayatım boyunca ezberleyerek tüm dersleri verdim. Öğrendiğim birçok detayı sevdiğimden ve okuduğum için kazandım. Okumak insanın düşünme faaliyetlerini arttırmasına yardımcı olur. Kelime haznesini arttırmak sadece onun size verdiği bir hediyedir. Önemli olan düşünmeyi ve yaratıcı olmanızı sağlamasıdır. Ufkunuzu açmak ve başarı yolunda emin adımlarla ilerlemek istiyorsanız mutlaka kitap okumaya başlayın. Ben kitap okuyamam diyenlerdenseniz. Sizin için önerimiz günde sadece 10 dakik ayırarak kitap okumaya başlayabilirsiniz. 10 dakika telefonunuz ile oynamayın kitap okuyun.

Düzenli uykuya sahip olun

Mutlaka internette bir yerde okumuşsunuzdur. Gece uyumayan insanlar ya delidir ya dahi. Böyle bir şey yok öncelikle bunu kabul edelim. Dâhiler daha az uyur. Gece 4’te yatarsa sabah 7’de kalkar. Ancak bu günümüzde kabul edilmeyen bir durumdur. Siz kendinizi hiçbir zaman dahi olarak tanımlamayın. Yapmanız gereken sadece düzenli bir uykuya sahip olmaktır. Her insan için bu süre farklılık gösterir. Ancak yapılan araştırmalarda düzenli uykunun her gün en az 6 ile 8 saat arasında olması gerektiğini söylüyor. İş veriminin artması için gerekli bir durumdur.

Fedakar Olun

Amacınız bir şeye gerçekten ulaşmaksa bunun kolay olmayacağını kabul etmelisiniz. Bu yolsa fedakar olmanız gerekebilir. Çok sayıda fedakarlık başarının o anı geldiğinde unutulacaktır. Ancak onlar olmadan başarı hiçbir zaman gelmez. Eğlencenizden, uykunuzdan, paranızdan ve daha birçok kişisel aktivitenizden vazgeçmeniz gerekebilir. Aileniz ile daha az vakit geçilebilirsiniz. Gerçekten başarı için fedakarlık şarttır. Bir savaşta nasıl kazanmak için bazı askerlerin ölmesi gerekiyorsa başarı içinde eğlenceden fedakarlık edilmesi gerekiyor.

Hedefinizi gözünüzde canlandırın

İnsan hayal edemediği hiçbir şeyi başaramaz. Eğer hayalinizde gerçekten bir şirketin CEO’su olmak varsa bunun için gerekli adımları mutlaka atarsınız. Ancak 40 yaşınızda kendinizi bir devlet dairesinde görüyorsanız, CEO hayaliniz çok da gerçekçi değildir. Sadece bilinciniz ile başarıya odaklanmaz yeterli değildir. Bilinçaltınızı da bu işin içine dahil etmelisiniz. Kendinizi günde en az bir kez bu hayalin içinde yaşarken hayal edin. Etrafınızda ki insanlara yapmaları gerekenleri söyleyen bir lider, herkesin olmak istediği adam gibi şeyleri kendinize söylemenizde başarı için yapılması gerekenler arasındadır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉