• PAYLAŞ

Doğal Yollarla Saç Rengi Nasıl Açılır?

 • 15/08/2017 - 23:00
 • 0 Yorum
 • 727 görüntüleme

Saçlarınızdan sıkılasıysanız, saç renginizde değişiklik yapabilirsiniz. Ancak boya ile saçlarınıza zarar vermek istemeyebilir ya da daha önce hiç saçlarınızı boyatmadıysanız buna cesaret edemeyebilirsiniz. O zaman saçlarınızın rengini açmak için sizlere güzel ve doğal önerilerimiz var. Evlerinizde bulunan malzemelerin karışımları ile doğal şekilde saç renginizi açabilirsiniz. Doğal yollarla saç rengi nasıl açılır açıklayalım;

Doğal yollarla saç rengi açmanın yöntemleri;

 • Papatya suyu;

Eskilerden beri en sık kullanılan yöntemlerden biri papatya suyudur. Bunun için aktardan kuru papatya almanız yeterli olacaktır. 2 su bardağı suya bir avuç papatya koyun ve rengi sarılaşıncaya kadar kaynatın. Yaklaşık 5 dakika kaynatmanız yeterli olacaktır. Ardından bu suyu süzün ve soğuyana kadar bekleyin. Soğuduktan sonra saçlarınıza bir sprey şişesi yardımıyla sıkın ve güneşin altında bir saat kadar beklemesini sağlayın. Sürenin sonunda saçlarınızı yıkayın ve yeni saç renginizin keyfini çıkarın.

 • Elma sirkesi;

Doğal yollarla saç rengi açmak için elma sirkesini de kullanabilirsiniz. Elma sirkesini banyoda kullanmanız yeterli olacaktır. Banyodan çıkmadan önce sirkeli su ile saçlarınızı durulayın. Bu işlemi bir hafta boyunca tekrarlayın. Sirkenin kokusunu sevmiyorsanız içine birkaç damla lavanta yağı damlatabilirsiniz.

 • Karbonat;

Sağlıklı ve doğal şekilde saçlarınızı açmak için karbonatı da kullanabilirsiniz. Karbonatı da banyoda saçlarınıza kullanmanız gerekir. Bir yemek kaşığı karbonatı saçlarınıza serpin ve iyice yedirin. 20 dakika beklettikten sonra yıkayın ve saçlarınızın güneşte kurumasını sağlayın. Bu işlemi haftada bir kez tekrarlayarak iyice saçlarınızın açılmasını sağlayabilirsiniz.

 • Limon;

Limon da eskiden beri kullanılan doğal saç açma yollarından biridir. Bir su bardağı limon suyuna bir litre su karıştırın ve sprey kutusu yardımıyla saçlarınıza sıkın. Saçlarınızın her yerine sıkmaya özen gösterin. Saçlarınızı güneşte kurutun. Yaklaşık 15 ya da 20 dakika kalmanız yeterli olacaktır. Saçlarınız anında açılmaya başlayacaktır. Saçlarınızın kurumasından endişe ederseniz, bekleme süresinin ardından saçlarınızı yıkayın ve bakım maskesi yapın.

 • Zeytinyağı ve bal karışımı;

Nemli saçlarınıza uygulayacağınız bu yöntemde yarım su bardağı balın içine yarım su bardağı zeytinyağı ekleyin ve bu karışımı saçlarınızın her yerine güzelce yedirin. Yarım saat ya da 40 dakika bekledikten sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz. Bu işlemi haftada 3 kez tekrarlayabilirsiniz.

 • Tarçın;

Saçlarınıza hem ışıltı katmak hem de doğal yollarla rengini açmak için saç kreminizin içine bir tutam tarçın eklemeniz gerekir. Bu karışımı saçlarınızın her yerine iyice yedirin ve saçlarınıza bir bone takın. Yaklaşık 10 saat kadar beklettikten sonra saçlarınızı açın ve yıkayın. İstediğinizden daha güzel ve ışıl ışıl parlayan saçlar elde edeceksiniz.

 • C vitamini hapları;

Bu haplar, vücuda enerji ve zindelik verirken aynı zamanda saçlarınızın sağlıklı olmasını ve ışıldamasını sağlar. Doğal yollarda saç rengi açmak istiyorsanız 10 adet C vitamini hapını ezip şampuanınızın içine karıştırabilir ve her banyoda bunu kullanabilirsiniz. Bu şekilde saçlarınızın rengi kalıcı olarak ve kısa süre içinde açılacaktır.

[Toplam:2    Ortalama:3.5/5]
 • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉