• PAYLAŞ

Doğru Abiye Modeli Nasıl Seçilir?

  • 27/10/2016 - 09:41
  • 0 Yorum
  • 961 görüntüleme

Doğru Abiye Modeli Nasıl Seçilir?

Abiyeler kadınların özellikle davetlerde sıklıkla giydikleri bir elbise çeşididir. Ancak genel de bayanlar vücut tiplerini dikkate almadan sadece abiyenin modeline bakarak abiyelerini aldıkları için güzel bir görüntü oluşmaması için ellerinden geleni yaparlar. Tüm kıyafetlerde olduğu gibi abiye modeli seçerken de vücut tipinize uyacak olanları tercih etmelisiniz. Vücut tipine göre abiye modelleri tercih etmek çok önemlidir. Çünkü bu elbiseler birkaç kez giyildikten sonra genelde kullanılmamaktadır.

Özel günler için alınan bu kıyafetleri dikkatli seçim yapmanız sizlere mükemmel birere görünüm kazandıracaktır. Şimdi sizlere doğru abiye nasıl seçilir konusunda detaylı bir şekilde bilgi vermeye başlayalım. Yakında bir davete gidecekseniz ve abiye almak istiyorsanız bu bilgileri dikkatli okumanız gerekiyor.

dogru-abiye-modeli-1

Abiye Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Konular Nelerdir?

  • Abiye almadan önce ilk yapmanız gereken vücut tipinizi iyi bir şekilde belirlemeniz gerekiyor. Yuvarlak, kum saati ya da minyon şeklinde bir vücuda sahip olabilirsiniz. Bunu belirledikten sonra bunlara uygun abiye modellerini bulun ve tercihlerinizi onların arasında yapmaya dikkat edin. Bu konu çok önemlidir çünkü minyon bir bayana çok güzel olacak bir kıyafet kum saati vücut tipine sahip olanda güzel gözükmeyecektir.
  • Kum saati adı verilen bir vücut tipine sahipseniz yani geniş muz ve kalçalara sahip, ince belli bir bayansanız uzun modelli abiyeleri tercih etmelisiniz. Ancak bel bölgenizde hoşunuza gitmeyen birkaç kilonuz varsa kuşaklı abiye modelleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz.
  • Boy olarak ortalamanın atlındaysanız tercih edeceğiniz abiye modelleri bacak boyunuzu uzun göstereceklerden olmalıdır. Renk olarak siyah renkte olanlar ya da koyu renkte olanlar tercih edilmelidir. Bunların altına koyu renkli birer ayakkabıları tercih etmeniz çok önemlidir.
  • Düz hatlara sahip bir bayansanız tercih edeceğiniz abiye modelinin sizin için kıvrımlar oluşturmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü bu tipe sahipseniz düz bir hat oluşturmak her zaman güzel bir görüntü oluşturmayacaktır. Ayrıca tercih edeceğiniz abiyelerde etek kısmında ince işlemelerin olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer fazla kilolarınız varsa ve abiye giymek istiyorsanız korse kullanmanızı tavsiye edebiliriz.
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉