• PAYLAŞ

Düşük Gözler İçin Seksi Eyeliner Trendi

  • 19/06/2016 - 18:28
  • 0 Yorum
  • 1096 görüntüleme

Kantalar, çizgiler, uzun kuyruklar klasik eyeliner her zaman güzeldi ama ne yazık ki her gözde harikalar yaratmıyor. Gözlerimiz düşük diye eyeliner cazibesi bizim için uygun değil mi ? Bu yazımızda düşük gözler için yeni bir dönemim kapısını aralıyoruz.

Düşük Gözler İçin Seksi Eyeliner Trendi

Kuyruklu eyeliner denilen teknik aslın da gözlerinizi çekik göstermek için son derece seksi kullanışlı bir teknik.Eyelenirı çok iyi kullanıyorum diyorsanız sizin için zamanı olmayan trend demek. Eyeliner her gözde istenilen sonucu vermiyor, üzgün göz yapısı, ufak gözler veya düşük göz kapakları kuyruklu uygulamalar göz kapakları kapalıyken harika duruyor ama gözlerimizi açtığımız da maalesef göz kaleminden farklı durmuyor.

2016  sezonun da eyeliner uygulaması seksilikten çıkarak asi bir havaya bürünüyor. Her şeyden önce göz tipi ayırt etmeksizin rahatlıkla kullanılan  bakışları çekici, makyajı biraz daha asi gösteren ve klasik uygulamalara  göre çok daha genç bir format sunan makyaj hilesini siz de kolaylıkla kullanabilirsiniz. Tek  İhtiyacınız olan  güzel bir eyeliner. Sonuçları ise son derece çekik, kalkık ve cazibeli bakan gözler.

resim 1

Aynaya baktığımız da gözünüzün üzerinde üç nokta olduğunu düşünün: 1. Nokta göz pınarınız, 2. Nokta göz bebeği, 3. Nokta gözünüzün dip kısmı. Göz  pınarımızdan göz dibimize kadar, kirpiklerin dibinden kısmından düz bir çizgi çekiyoruz,  çizgiye istediğimiz şekilde kuyruk çekiyoruz.

Bu uygulamada ise durum çok daha farklı , 1. nokta göz pınarımızdan 2. nokta göz bebeğimize kadar kirpiklerimizin dip kısımlarından düz bir çizgi çekiyoruz ve ikinci noktadan – 3.noktaya kadar olan bölüme kalın bir çizgi çekiyoruz. Bu uygulamayı yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli detay ; 1. ve 2. noktalar arasında çekeceğiniz eyelinerın çok ince olarak çekilmesi hatta kirpik çizgisinde olması. Devamın da  ise dolu dolu ve kalın olması gözlerinizin bir anda kalkık ve bir o kadar da dikkat çekici olduğunu göreceksiniz.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉