• PAYLAŞ

En İyi Anti-Virüs Programları Nelerdir?

  • 25/07/2017 - 13:00
  • 0 Yorum
  • 734 görüntüleme

İnternet dünyası hayatımızı kolaylaştıran çok sayıda uygulama ile bizlere destek olurken bazen de istemediğimiz durumlar ile karşılaşmamıza neden oluyor. Bu durumlardan kendimizi korumak için yapmamız gereken işlemlerin başında bilgisayarımıza mutlaka bir anti-virüs programı indirmemiz ve kurmamız gerekiyor. Çok sayıda piyasada bulunan programlar arasında ne doğrusunu tercih etmeniz gerekiyor. Bazıları çok hızlı güncellemeler yaparken bazıları uzun süreler arasında güncellemeler yağarak bu boşlukta müşterilerinin zarar görmesine neden oluyor. Anti-virüs programları ücretsiz olabileceği gibi ücretsiz olarak sunulanları da vardır. Şimdi sizlere en iyi anti-virüs programlarını sayacağınız. Ardından ise bunlar hakkında sizlere kısa bilgiler vermeye çalışacağız. Sadece bunları yüklemenin sizi tehlikelerden tamamen kurtaracağını düşünmeniz yanlış olacaktır.

Ad-Aware Free Antivirus+

Bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirip kurabileceğiniz en önemli antivirüs programları arasında yer almaktadır. Bu program size farklı şekillerde hizmet sunmaktadır. Tüm bilgisayarınızı tarayabileceği gibi aynı zamanda gerçek zamanlı olarak da incelemeler yapmaktadır. Bunlar en önemli iki özelliği olarak dikkat çekiyor. Ayrıca web, emial ve network konuların da virüs taraması yaparak sizi kısaca her türlü saldırıdan bertaraf etmeyi başarması tercih edilmektedir.

Avast! Free Antivirus

Son yıllarda en çok tercih edilen virüs programları arasında ilk sırada yer almaktadır. Çok sayıda farklı kanaldan sizi korumaya çalışması ayrıca ücretsiz olarak bilgisayara yüklenebilmesi tercih nedenlerindendir. Avast programı internet korumasının yanı sıra, e-mail denetimi, oyun modu gizliğini ve çok sayıda farklı özelliği bünyesinde barındırmaktadır.

AVG Antivirus Free

En hızlı virüs tarama programları arasında yer almaktadır. Hızlı olması en büyük avantajıdır. Diğer programlar gibi ücretsiz olarak indirilip, bilgisayar için hazır hale getirilebileceği önemlidir. Program güvenli olmayan tüm bağlantıları, indirmeleri ve e-postalarda bulunan eklerin hızlıca tarayarak kullanıcının zarar görmesinin önüne geçmeye çalışması ile bilinmektedir. Ayrıca tüm güncellemeleri Software Updater özelliği ile kendisini otomatik olarak güncellemektedir.

Avira Free Antivirus

Sisteminizi baştan aşağıya tarayan, e-posta koruması sağlayan ayını zamanda web koruması konusunda yardımcı olan ücretsiz kurulumu yapılan bir virüs programıdır. Hızlı bir şekilde güncellemesi yapıldığı için sizlere herhangi bir zararı dokunmaması nedeniyle tercih edilebilir.

Bitdefender Antivirus Free

Birçok antivirüs programının en büyük eksi özelliği bilgisayarları yavaşlatıyor olmalarıdır. Ancak bitdefender bilgisayarınızı yavaşlamasına neden olmak koruma sağlamaktadır. E-mail, mesajlaşma, tüm web işlemlerinizde sizin için tam bir koruma sağlamaktadır. Aynı zamanda sistemi sürekli tarayarak casus yazılımlardan korunmanıza yardımcı oömaktadır.

ESET NOD32 Antivirus

Çok eski bir antivirüs programıdır. Çok sayıda casus yazılımı tespit etme konusunda önemli bir programdır. Bunların tespiti ve hızlı bir şekilde silinmesi konusunda ilk olarak ESET akla gelir. Bu konuda bulabileceğiniz en kaliteli anti virüs programları arasında sayılabilir.

Kaspersky Anti-Virus

Bilgisayarın tamamen korunması, önemli saldırılar karşısında önlem alması ve onları etkisiz hale getirmesi ile bilinmektedir. Anti-virüs programlarına genelde ödül vermek zordur. Ancak bu ücretsiz yazılımlar arasında ödüllü bir program olarak kabul edilebilir. O nedenle sıklıkla bilgisayar kullanıcıları tarafından tercih edilmektedir. Her anlamda sizi koru ve alınacak önlemler hakkında önceden bilgi vermektedir.

Bu programlardan herhangi birisini indirip bilgisayarınıza kurmak yeterli değildir. Aynı zamanda sizde bazı konularda önlemler almanız gerekiyor. Bunlardan bazıları zararlı sitelere girmemek olacaktır. Aynı zamanda önünüze gelen her linke tıklama konusunda biraz daha dikkatli olmanız faydalı bir tercih olacaktır. Bunları anti virüs programları ile desteklerseniz internetten size karşı geliştirilen zararlı uygulamalardan fazla etkilenmemiş olursunuz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉