• PAYLAŞ

Erkek Giyiminde Yapılan Hatalar Nelerdir?

  • 11/02/2017 - 20:38
  • 0 Yorum
  • 690 görüntüleme

Erkek Giyiminde Yapılan Hatalar Nelerdir?

Günümüzde erkeklerde kadınlar kadar giyimlerine dikkat ediyorlar. Kombin yapmaya çalışıyorlar. Aldıkları kıyafetlerin birbiri ile uyumlu olmasına özen gösteriyorlar. Hatta renk konusunda kadınlar kadar özgür hareket ettiğini gördüğümüz erkekler vardır. Toplumumuzda erkeklerin pembe, kırmızı ve cırtlak olarak kabul edilen renkte elbiseleri giymeleri yadırganmaktadır. Ancak gelişen toplum yapısı ile birlikte özellikle büyük şehirler de daha rahat giyim ekipmanları kullanılıyor. Amacımız erkeklerin günümüzde giyim tercihleri esnasında yaptıkları belirli başlı hataların neler olduğunu sizlerle paylaşmak. Eğer sizde bu hatalardan birisini yapıyorsanız vazgeçmenizi sağlamaktır.

Bol duran Takım Elbise

Erkekler için takım elbiseler özeldir. Dikkatli bir şekilde tercih edilir ve genellikle özel günlerde giyilir. Eğer sizde bir takım elbise alacaksanız üzerinizde bol duranlardan uzak durmalısınız. Günümüzde her bedene uygun takım elbise bulunmaktadır. Gelecekte giyerim diye almak hatadır. Onun için büyük bedenlerden uzak durun.

Uzun Bağlanan Kravat

Kravat’ı ülke olarak çok sevdiğimizi söylemeyiz. Ancak modern toplumun gerekliliklerinden birisi olduğu için kullanmaya çalışırız. Kravat bağlarken uzun olmamasına dikkat etmelisiniz. Kravat’ın uzunluğunun pantolonda ki kemere gelmesi yeterli olacaktır. Daha uzun ya da kısa olması çirkin bir görünümün oluşmasına neden olur.

Uzun Pantolon Paçaları

Oturduğumda pantolon çok yukarı çıkıyor diyerek uzun paçalı pantolonlar tercih ederiz. Ancak buda yapılan yanlış kullanımlardandır. Yapmanız gereken pantolon paçanızın ayakkabı topuğunuzun 1 yada 2 santim üzerinde olduğunun farkına varmaktır.

Uzun Ceket Kolu

Ceket aldığımız ilk yaptığımız hareket ellerimizi yukarı kaldırmaktır. Bu sayede ceketin bize olup olmadığını denemeye çalışırız. Ancak bu yanlıştır. Elleriniz yukarıda gezmeyeceğini sonuçta çok önemli bir şey olduğunda ellerimizi yukarı kaldırırız. Onun için kolları çok uzun ceketlerden almamalıyız.

Gömlek İçine Atlet Giymek

Biz erkeklerin sıklıkla yaptığı bir hatadır. Genelde bu şekilde giyinen erkeklerin hoşuna gitse de gerçekte ortaya kötü bir görüntü çıkmaktadır. Ne renk gömlek giyerseniz giyin içine atlet giymemeye dikkat edin.

Takım Elbise Altın Beyaz Çorap

Bu kültürümüze nasıl girdi bende bilmiyorum. Ancak günümüzde özellikle siyah takım elbiselerin altın beyaz giyen erkekler hala var. Bizden size tavsiye bundan uzak durun.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉