• PAYLAŞ

Fonksiyonel bir gardırop nasıl yapılır?

  • 29/07/2016 - 19:14
  • 0 Yorum
  • 991 görüntüleme

Ne zaman nereye gideceği belli olmayan birisiyseniz her durumda elinizi attığınızda ihtiyacınız olan kıyafet türüne erişmek istiyorsanız gardırobunuzu ona göre düzenlemelisiniz. Düzenlemenizi gerektiği şekilde yapmazsanız o an geldiğinde evden dışarı çıkamayabilirsiniz. Onun için fonksiyonel bir elbise dolabı yapmalısınız. Bu konuda size yardımcı olabileceğini düşündüğümüz birkaç bilgisi sizler ile paylaşmak istiyoruz.

İlk yapmanız gereken temizlik olacaktır. Yıllardır dolanınızda duran ancak giymediğiniz tüm eşyaları oradan ayıklamalısınız. Dolabınızın dolu gözükmesine rağmen içinin aslında ne kadar boş olduğuna şahit olacaksınız. Bu andan sonra alacaklarınızın bir listesini oluşturmalısınız. Eğer listesiz alışveriş çıkarsanız istediklerinizden daha çok size sunulanları alabilirsiniz. Her şeyin atlına ya da üstüne giyeceğiniz temel parçaları almaya odaklanın. Bu size avantaj sağlayacaktır. Alacağınız elbiselerde genellik nötr olarak tabir edilen renkleri tercih edin. Bu fonksiyonel bir dolap için olmazsa olmazdır.

fonksiyonel-gardrop-nasıl-yapılır

Kombinler yapmayı seviyorsanız parçalara odaklanın ancak alacağınız parçaların tüm elbiseleriniz ile uyumlu olması gerektiğini unutmayın. Ayrıca parçaların o yılın trendleri arasında seçin bu eski elbiselerinizin dahi yeni görünmesine yardımcı olacaktır. Unutmayın klasik kesim tarzın modası hiçbir zaman geçmez. Dolabınızda mutlaka bu tarza uygun parçalara bulundurun. O an ki bedeninize uygun kıyafet tercihlerinde bulunun. Zayıflarım diye dar elbiseler ya da kilo alırım diye bol elbise tercihlerinden yana tercih yapmayın.

Yaşadığınız alanın koşullarını göz önüne alarak alışveriş yapmanız daha iyi olacaktır. Resmi kıyafetler giyilen bir ortamın içinde yaşıyorsanız kıyafetlerinizi belirlerken küçük dokunuşlar yapabileceğiniz elbiseleri almaya özen gösterin. Freelancer iş yaparak çalışıyorsanız takım elbise almanız gerek yok ya da bankacılık işi ile uğraşıyorsanız Jean pantolon fazlaca almak akıllıca olmayacaktır. Elbiseleri alırken ne olursa olsun kişiliğinizi ifade edecek tarzda seçimler yapın. En bilinen ikililerin başında Jean ve t-shirt gelmektedir. Bu ikilinin yanına küçük dokunuşlar yaparak eklemeler yapın. Bir çanta ya da ayakkabı bunları rahatlatacaktır. Alışveriş yaparken eğlenebileceğiniz tarzda kıyafetler tercih etmeniz sizin için faydalı olacaktır. Üzerinizde ki kıyafet nedeniyle buz pateni teklifini geri çevirmeniz mantıklı bir karar olmayacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉