• PAYLAŞ

Google Trusted Contacts Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

  • 10/12/2016 - 13:25
  • 0 Yorum
  • 959 görüntüleme

Google Trusted Contacts Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

Google uzun zamandan beri güvenlik alanındaki çalışmalarını ve araştırmalarını sürdürüyor. Güvenlik konusunda yenilikçi fikirlere imza atmayı seven Google Android işletim sistemi sahip kullanıcılara özel yeni bir uygulamasını kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Google ‘ın Trusted Contacts adını verdiği Türkçe karşılığı olarak Güvenilir Kişiler anlamına gelen uygulama daha Google Play üzerinden indirmeye açılmadan büyük ilgi görmeyi başardı. Google Android kullanıcıları için hazırladığı Trusted Contacts yeni kişisel güvenlik uygulaması olarak tabir ediliyor, uygulama büyük oranda coğrafi konum verilerini esas alıyor çünkü bir anlamda daha önce kullanımda olan Google Latitude uygulamasının yerini aldığını da söylemek mümkün. Google yeni güvenlik uygulamasında bulunan özelliklerin bir kısmı, doğrudan Trusted Contacts uygulamasına aktarılmış fakat uygulamanın asıl odak noktası ise acil durumlarda bağlantıya geçilebilecek kişiler olması. Uygulama içerisinden en yakın arkadaşlar ve aile fertleri kendi aralarında doğrudan konum bilgisini paylaşabiliyor ve aynı zaman da durum bildirimlerini alabiliyor.

 

 

Google ‘ın Trusted Contacts kişisel güvenlik uygulamasının özelliklerini incelediğiniz zaman oldukça yenilikçi olan bir bakış açısı ile karşılaşıyorsunuz. Uygulama tamamen coğrafi konum odaklı olarak çalışıyor ve her zaman konum bilginizi aktif olarak tutuyor. Uygulamanın asıl odak noktası ise sevdiğiniz yada aile fertlerinizi uygulama içerisine eklemeniz ve gün içerisinde bu kişilerle konum bilginizi paylaşmanız.

Google ‘ın Trusted Contacts kişisel güvenlik uygulamasının asıl hedef aldığı durum ise uygulama içerisine eklediğiniz arkadaş yada aile fertlerinize belirli aralıklarla konum bilgisi ve durum bilgisi paylaşmazsanız uygulama bunun sizin yerinize otomatik olarak yapıyor olması. Son bulunduğunuz konum bilgisini güvenilir kişiler listesine yolluyor. Uygulama içerindeki asıl mantık güvende olduğunuzdan herkesin emin olmasını sağlamak.

Trusted Contacts kişisel güvenlik uygulamasından belirli ayarları yapmanıza olanak verilmiş, isteğiniz doğrultusunda konum bildirimini otomatik olarak göndermesini kapatabiliyorsunuz. Bu özelliğin kapatılabiliyor olması uygulamanın kullanımı artıracaktır. Kendinizi olumsuz yada tehlikeli bir yerde hissettiğiniz de tek bir dokunuş sayesinde güvenilir kişiler listenize konum bilgisi ile beraber acil durum mesajını göndermiş oluyorsunuz.

Google ‘ın Trusted Contacts kişisel güvenlik uygulaması özellikle okul çağında çocukları olan ebeveynler için ilgi çekici olacaktır. Benzer tarzda uygulamaların olmasına rağmen Google hazırladığı bu uygulamayı Android cihazlara ek bir cihaza gerek duymadan eklemesi ve aynı zamanda Google haritalar konusunda başarısını da eklerseniz yakın zaman da oldukça yüksek sayıda kullanıcıya ulaşacağını şimdiden söylemek mümkün. Yakın zamanda Google Play üzerinden kullanıma açılacak olan uygulamanın ilerleyen günlerde diğer bilinmeyen özelliklerini inceleyerek sizlere aktaracağız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉