• PAYLAŞ

Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

  • 16/08/2016 - 21:00
  • 0 Yorum
  • 915 görüntüleme

Ülkemizde neredeyse hazırlanan yeni sistemler sayesinde internet üzerinden her türlü işlemi yapabiliyorsunuz. İnternet üzerinden yapılan işlemler gün içerisinde ki işlerimizi yapmamız için bize zaman kazandırmasının yanı sıra aynı zaman da işlem yaptırmak için saatlerce sıra beklememizin de önüne geçmiş oluyor. İnternet üzerinden yapılan randevu işlemlerinin arasında hastaneler de var. Ülkemizde Sağlık Bakanlığı tarafından kullanıcılara sunulan ve oldukça başarılı olan sistem MHRS Merkezi Hekim Randevu almak için zahmetsiz bir yöntem diyebiliriz. Sistem üzerinde Türkiye ‘de bulunan tüm devlet hastanelerinden oldukça kolay bir şekilde, internet üzerinden online randevu hizmeti alınabilmekte.

Ülkemizde gelişen internet kullanımı sayesinde, hastanelere hiç gitmeden randevu alınabilmesi mümkündür. Eski sistemde hastaneye muayene olmak için randevu almak hastanelere gitmeden kesinlikle mümkün değildi. Bu sistemler sayesinde hastanelerden sadece randevu almakla sınırlı değil. Sunulan hizmetler arasında, laboratuvar tahlil verdiğiniz de sonuçlarını internet üzerinden kolaylıkla görebilmektesiniz, aynı zaman da tedavi olduğunuz doktorlarınızla online olarak iletişim kurmanızı da sağlamakta.

İnternet Üzerinden MHRS Sistemini Kullanarak Randevu Nasıl Alınır?

İlk olarak bilgisayarınız üzerindeki tarayıcıdan MHRS sistemine BURADAN bağlanabilirsiniz.

-Açılan sayfa üzerinden Randevu al sekmesine tıklıyorsunuz.

-Sisteme giriş yapmanız için TC kimlik numaranız ve şifrenizi yazarak devam ediyorsunuz eğer daha önceden kayıt işlemi yapmadıysanız BURADAN yapabilirsiniz.

Hastane Randevusu Nasıl Alınır 1

-Sisteme başarı ile giriş yaptıktan sonra gitmek istediğiniz hastane için il – ilçe – hastane ve klinik yerlerini seçerek ardında Randevu ara sekmesine tıklıyoruz.

Hastane Randevusu Nasıl Alınır 2

-Sekmeye tıkladığınız da alt kısımda doktor listesi çıkacaktır bu listeden seçmek istediğiniz doktoru belirleyin.

-Bu işlemin ardından sizlere seçmeniz için randevu saati – tarihi belirecektir size uygun olanlarından birini seçerek randevunuzu onaylıyorsunuz.

-Bu aşamaları doğru olarak yaptıysanız belirlediğiniz gün ve saat içerisine karar verdiğiniz hastanede randevunuz var demektir geçmiş olsun dileklerimizle.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉