• PAYLAŞ

Huawei Cihazlarda Bootloader Kilidi Nasıl Kaldırılır ?

  • 18/12/2016 - 12:53
  • 0 Yorum
  • 993 görüntüleme

Huawei Cihazlarda Bootloader Kilidi Nasıl Kaldırılır ?

Huawei cihazlarda bulunan Bootloader kilidini kaldırmanız  için izlemeniz gereken bazı adımlar bulunuyor. Linux çekirdeğini taşıyan Android işletim sistemi istenildiği zaman önemli ölçüde özelleştirilebilme imkanı sunuyor. Cihazınız üzerinde root erişimini sağlamanızdan sonra işletim sistemini neredeyse tamamen değiştirebilme olanağına sahip oluyorsunuz. İşletim sisteminize çeşitli Xposed framework’leri ile fonksiyon ekleyebilir ve aynı zaman da görünümü düzenleyebilirsiniz. Android işletim sistemli akıllı telefonların birçoğu Bootloader kilidi ile beraber geliyor, ileri düzey özelleştirmeler yapabilmesi için mutlaka Bootloader kilidininin kaldırması gerekli. Bu yazımızda Huawei cihazlarda Bootloader kilidini kaldırmanız için uygulamanız gereken adımları sizlere aktaracağız.

Huawei Akıllı Telefonlarda Bootloader Kilidini Nasıl Kaldırılır ?

Öncelik olarak telefonunuzun ana ekranında Ayarlar sekmesi – Telefon Hakkında sekmesi – Sürüm Numarası sekmesi yolunu izleyin ve bu seçeneğin üzerine üst üste 7 defa dokunun, yaptığınız bu işlem sayesinde Geliştirici Seçenekleri menüsü aktif konuma gelecektir.  Geliştirici Seçenekleri menüsünün içerisinde bulunan seçeneklerden USB Hata Ayıklama sekmesini aktif konuma getirin.

 

Sonrasında Minimal ADB and Fasboot Setup BU BAĞLANTI üzerinden bilgisayarınıza indirin ve kuru.

-Huawei akıllı telefonlar için geliştirilmiş olan USB sürücülerini bilgisayarınıza kurun ve çalıştırın.

-Akıllı telefonunuz üzerinde bulunan tüm verilerin yedeklerini alın.

-Akıllı cihazın pil seviyesinin en azından % 50 üzerinde dolu olmasına özen gösterin.

İşlemi gerçekleştirmeniz için uygulamanız gereken adımlar ;

-Sizlere verdiğimiz BU BAĞLANTI üzerinden giriş yaparak bir Huawei ID’si oluşturmalısınız.

-Huawei ID’sini oluşturmanızdan sonra BU BAĞLANTI giriş yaparak boşlukları doldurun.

-İşlemler sırasında sizden Ürün ID’si ve IMEI numarası ve aynı zaman da model numarası istenecek. Ürün ID’si için arama aracı üzerine * # * # 1357946 # * # * tuşlayın. IMEI numarası için ise yine arama aracı üzerinde  *#06# karakterlerini girmelisiniz.

-Sizlerden istenilen gerekli bilgileri doğru olarak girdiğiniz de sayfada unlock kodunu görebileceksiniz.

-Akıllı cihazınızı bilgisayarınıza USB kablosu yardımı ile bağlayın.

-ADB ve Fastboot arşiv dosyalarını genişletme yaptığınız dizine gidin, boş alan üzerinde Shift + Sağ tıklama kombinasyonunu uygulayarak Komut İstemi aracını çalıştırmalısınız.

-Akıllı cihazınızı Bootloader / fastboot modunda yeniden başlatabilmeniz için adb reboot bootloader komutunu yazın.

-Fastboot modunda akıllı cihazınızın bağlanıp bağlanmadığını kontrol etmek adına fastboot devices komutunu yazın, sorun bulunmuyorsa akıllı telefonunuzun seri numarasını görmeniz gerekiyor.

-Akıllı cihazınızdan Bootloader kilidini kaldırmanız için fastboot oem unlock <Unlock parolası> komutunu yazmalısınız. Bu kısımda Unlock parolası kısmına elbette yukarıda yaptığınız işlemler sonucunda elde ettiğiniz  Unlock parolasını girmeniz gerekli.

-İşlemleri tamamlandığınız zaman fastboot reboot komutunu girmeniz yazmanız yeterli olacaktır.

Sizlere önerdiğimiz adımları sırasıyla doğru olarak uygulamanızdan sonra Huawei akıllı cihazınızın Bootloader kilidini kaldırdınız. Bu aşamadan sonra işletim sisteminizi dilediğiniz gibi özelleştirme imkanınız bulunuyor, bu konuda tercihler ve uygulamalar tamamen siz kalmış.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉