• PAYLAŞ

iOS 10 Sorunları ve Çözümleri Nelerdir

  • 21/09/2016 - 04:48
  • 0 Yorum
  • 812 görüntüleme

iOS 10 Sorunları ve Çözümleri Nelerdir ?

iOS 10 işletim sistemi kullanıma sunulduğundan bu yana bir çok kullanıcı tarafında belirlenen sorunlar bulunuyor. Apple yaşanan bu sorunlar için yakın zaman bir çözüm sunması beklenmesine rağmen yeni güncelleme yayınlanana kadar yaşanan sorunları ve çözümlerini sizlerle paylaşacağız.

iPhone 7 ile aynı anda duyurulan ve şimdiye kadar ki en büyük iOS güncellemesi olan iOS 10, cihazdan cihaza değişen birtakım sorunları da beraberinde getirdi. Yaşanan sorunlara ve çözümlerine bir göz atalım.

 

resim-1

iOS 10 Brick Sorunu ve Çözümü

iOS 10 işletim sistemi ilk çıktığı saatlerde bir çok kullanıcıların iPhone cihazı çöktü ve kısa süre sonra bu tip bildirimlerin sayısı oldukça arttı. Apple’ın bu sorun konusunda haberi var mıydı tam olarak bilmiyoruz, kısa süre içerisinde durumu düzeltmesini sağlayan bir yama yayınladılar. Aynı sorunu yaşamaya devam ediyorsanız yazılım güncelleme kısmından yeni güncelleme olup olmadığını kontrol edin gelen güncellemeyi yapın sorununuz çözülmüş olacak.

iOS 10 Batarya Sorunu ve Çözümü

iOS 10 işletim sistemi çıktığında en çok merak edilen bir nevi aslında korkulan konulardan en önemlisi bataryanın çok kısa sürede tükeneceği ile ilgiliydi. Bu konu hakkında oldukça farklı yorumlar karşımıza çıkıyor olmasına rağmen genel olarak bakıldığın yaşanan bir batarya problemi mevcut. Yeni güncelleme gelene kadar batarya sürenizi artıracak önlemleri sizler için derledik.

-Ekranın parlaklığını minimuma çekin: iPhone cihazlarınız da piliniz çok hızlı tükeniyorsa en etken durumlardan biri ekran parlaklığıdır. Sizlere önerimiz ekran parlaklığını azaltmanız yönünde olacaktır. Bu sayede önemli ölçüde tasarruf edeceğinizi söyleyebiliriz.

-Hücresel veriyi zaman zaman kapatın: İnternet artık hayatımızın olmazsa olmazı fakat Wi-Fi ile bağlanabilme imkanınız olduğu zamanlarda hücresel veriyi kapatın. LTE ile yapacağınız bağlantı pil ömrünü son derece düşürür ve sonuç olarak cihazınızın sizi yarı yolda bırakmasına neden olur.

Arka planda uygulama yenilemeyi kapatın: Ayarlar sekmesi > Genel  sekmesi > Arka Planda Uygulama Yenile sekmesini takip ederek arka planda çalışan uygulamaların en azından kullanmadıklarınızın önünü keserseniz pil ömrünü son derece etkileyen faktörlerden birini daha yenmiş olursunuz.

resim2

iOS 10 Bluetooth yada Wi-Fi Çalışmama Sorunu ve Çözümü

iOS 10 işletim sistemi ile ilgili bir diğer sorun ise bluetooth yada Wi-Fi bağlanamama sorunu ile karşılaşıyorsanız yapmanız gereken işlemi sizlerle paylaşalım:

-Ayarlar sekmesi > Genel sekmesi > Sıfırla sekmesi > Ağ Ayarlarını Sıfırla sekmesine dokunuyoruz cihazınız yeniden başlayacak ve ardından bağlantı sorunu yaşamayacaksınız.

 

 

 

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉