• PAYLAŞ

iPhone Cihazlarda 3D Touch Hassasiyeti Nasıl Ayarlanır?

  • 17/09/2016 - 17:40
  • 0 Yorum
  • 747 görüntüleme

Apple’ın kullanıcılarına yeni bir özellik olarak sunduğu ve 6s ve 6s plus cihazlarda kullandığı yeni olarak tanıttığı İphone 7 bu özelliğin bulunması ile beraber artık standartlaşmış olan ekran teknolojisi 3D Toch, ekran üzerindeki dokunma sayısını azaltan günlük kullanım içerisinde oldukça işe yarayan iyi bir özellik. Bu özellik ekrana dokunma sertliğinizi algılayarak kullanıcılarına farklı seçenekler sunan bu yeni teknolojinin ince ayarlarını nereden yapabileceğinizi sizlere detayları ile anlatıyoruz.

İlk olarak Android platformunda karşımıza çıkan fakat uygulama desteği bulamadığından mıdır pek bilinmez, oldukça geri planda kalan Force Touch teknolojisi Apple’ın yeni kullanıma sunduğu iPhone’larında 3D Touch teknolojisi olarak karşımıza çıkıyor. 3D Touch teknolojisi en basit anlatımıyla ekrana dokunma esnasında ne derece basınç uyguladığınızı algılayarak (üç farklı basınç hassasiyeti algılar ) farklı çeşitte seçenekler sunan ( hızlı eylemleri görüntüleme, içerik ön izleme, açılır menülere ulaşma) ekran teknolojisi. Gelelim herkesin merak ettiği detaya, ekrana ne kadar basınç uyguladığımızı ayarlayabilme imkanımız var mı? Sonuç olarak baktığınızda her kullanıcının kendi gücü farklı… Kimi iPhone kullanıcıları gücünü tam anlamıyla kontrol altına alabiliyorken, kimisinin tabiri yerinde olursa elinin pek ayarı yok. Konuyu daha fazla uzatmadan iPhone cihazınızda 3D Touch teknolojisini nasıl ayarlayacağınız görselleri ile beravber anlatmaya başlayalım.

3D Touch teknolojisi dokunma hassasiyetini ayarlamanız için ilk olarak cihazınızdan Ayarlar sekmesi – Genel sekmesi – Erişilebilirlik sekmesinden aşağıya doğru inerek 3D Touch sekmesini buluyorsunuz.

iphone-cihazlarda-3d-hassasiyeti-1

3D Touch Hassasiyeti sekmesinde bulunan Hafif, Orta ve Sert seçenekleri karşınıza çıkıyor. Hafif seçeneğine tercih ederseniz ekran fazlasıyla duyarlı hale geliyor. Orta seçeneği ilk kullanım esnasında varsayılan olarak geliyor. Diğer seçeneği sanırım anlamışınızdır biraz sert olmak gerekiyor.

iphone-cihazlarda-3d-hassasiyeti-2

-D Touch hassasiyetini kendinize uygun olarak ayarladıktan sonra hemen alt kısmında bulunan alandan hassasiyet testinden ayarınızı tamamen kaydetmeden ön izlemesini kolayca yapabiliyorsunuz.

Apple ‘ın kullanıcılarına sunduğu bu özelliği kullanmak istemiyorsanız 3D Touch sekmesinin yan kısmında bulunan seçeli alanı kapatarak özelliği tamamen devre dışı bırakma imkanınız da bulunuyor bu aşamada tercih tamamen sizlerin cihazlarınızı kullanım alışkanlıklarına bağlı.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉