• PAYLAŞ

iPhone ile Yüklü Gelen Uygulamalar Nasıl Silinir?

  • 21/08/2016 - 15:00
  • 0 Yorum
  • 949 görüntüleme

İOS işletim sistemi ile beraber Borsa, İpuçları, Arkadaş Bul gibi i ön yüklü olarak gelen uygulamaları klasik uygulama kaldırma metodunu izleyerek kaldırmak mümkün. Kaldırdığınız uygulamayı tekrardan kullanmaya karar verdiğinizde ne yapmanız gerektiği, bu şekilde kaldırmanın sistem üzerinde nasıl etki edeceğini sizler için araştırdık.

iOS cihazlarda üzerinde yüklü olarak gelen diğer bir deyişle stok uygulamalar her ne kadar cihazda üzerinde 150MB gibi küçük bir alan kaplasa da göz önünde durmasından rahatsız oluyor ve bu uygulamaları kullanılmayan klasörlerde topluyorduk. iOS 10 işletim sistemi ile beraber gereksiz olarak adlandırdığımız bu uygulamaların kaldırılacağını müjdesi verildi. iOS 10 işletim sisteminin ilk olarak sunulan Beta sürümünde de beklediğimiz özellik kullanıcılara sunuldu. Kullandığınız cihazınızı iOS 10 işletim sistemine güncellediyseniz normal uygulamaları normal şartlarda nasıl kaldırıyorsanız gibi Apple’ın tüm uygulamalarını sorunsuzca ana ekranımızdan kaldırabiliyoruz.

Hangi uygulamaları kaldırabilirim?

Takvim, Pusula,  Hesap Makinesi, Hesap Makinesi, Kişiler, Arkadaş Bul, Home (akıllı evler için uzaktan kontrol uygulaması), FaceTime, iBooks, iCloud Drive, iBooks, iTunes Store, Mail, Harita, Mail, Müzik, Haberler, Notlar, Müzik, Podcast, Anımsatıcı, Borsa, Anımsatıcı, İpuçları, Videolar, Sesli Notlar, Hava Durumu,  Sesli Notlar ve Watch uygulamasını tamamen kaldırmanız mümkün. Bu noktada değinmişken birkaç uygulama üzerinde oluşan değişikliklerden de bahsetmemiz gerekiyor. Kişiler uygulamasını tamamen kaldırdığınız zaman kişi bilgileriniz kesinlikle uçmuş olmuyor; sadece iPhone cihazınızdan uygulamayı kaldırmış oluyorsunuz. Watch uygulamasını cihazdan kaldırırken Apple Watch ilişiğinin kesilmesine dair uyarı alıyorsunuz. Bu işlemin dışında uygulamayı kaldırdığınızda widget otomatik olarak kalkmış oluyor. Örnek olarak; Hava Durumu uygulamasını tamamen  kaldırdığınızda araç takımlarının bulunduğu listede artık hava durumunu görünmüyor veya Hesap Makinesini tamamen kaldırdığınızda Denetim Merkezi sekmesinden de uçup gidiyor.

iPhone ile Yüklü Gelen Uygulamalar Nasıl Silinir 1

Kaldırdığım uygulamaları nasıl geri yükleyeceğim?

Sildiğiniz uygulamaların tamamını tekrardan kullanmaya karar verirseniz yapmanız gereken App Store giriş yapıp veya Spotlight kullanarak sildiğiniz uygulamayı tekrardan aratıp bulut görseline dokunarak indirip yüklüyorsunuz. Bu arada kaldırılan uygulamalar ile ilgili Apple’ın da paylaşmış olduğu bir detayı aktarmak istiyoruz; Herhangi bir stok uygulamayı cihazınızdan kaldırdığınız zaman sadece simgesini kaldırmış oluyorsunuz. Başka bir anlatımla sistemden tamamen kaldırılmıyor. Dosyalar sistem içerisinde halen aktif halde duruyor olacak.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉