• PAYLAŞ

Kilolarımızı Kamufle Etmenin Püf Noktaları

  • 19/06/2016 - 19:53
  • 0 Yorum
  • 989 görüntüleme

Modacı Ayşe Bourke, kilo sorunu ile karşı karşıya kalan kadınlara verdiği tavsiyeler, kilo sorunu olan bayanlar ne giymeli ne giyememeli.

kapak

Günümüz de moda ve  trendler hızla değişim göstermekte yenikleri gardrop’ daki eşyalarımıza  uygulamadan önce kendi bedenimizi çok iyi tanımalı ve gözlemlemeliyiz. Beden ölçülerimiz ne olursa olsun belirli kalıpların içine sığdırılmaktan kimse hoşlanmaz. Kilo sorunu yaşan kadınlar arasında  siyah renk giymek zorunluluğu algısı vardır aslında öyle bir zorunluluğunuz yok.

Her şeyden önce  stratejik hareket ederek, doğru parçalarla doğru renkleri bir araya getirerek zarif ve şık görünebileceğinizi unutmamalısınız. Stratejik hareket kelimesinden kastım, vücudunuzdaki güzel olan yerlerini ortaya çıkartması mümkün olan ürünleri tercih etmemiz gerektiğidir. Bu şekilde rahatsız olduğumuz bölgeleri göz ardı ederek kendi bedenimiz de beğendiğimiz bölgeleri ön plana çekerek kendimizle daha barışık olur aynı zaman da algı yanılmasına yol açmış olursunuz.

Vücudumuzu en iyi kendimiz tanırız, vücudumuza uygun parçaları seçtikten sonra bizi mutlu edecek, içinde rahat hissedeceğimiz  parçalarla seçimlerimiz nasıl olmalı onlara göz atalım.

*  Siyah renk zayıf gösterir lakin ömür boyu siyaha mahkum olmak zorunda değilsiniz.

Kilolarımızı Kamufle Etmenin Püf Noktaları 1

* Düşük bel pantolonlardan kesinlikle uzak durmalısınız, fazla kiloları kamufle etmek için A formunda elbiseler ilk tercihiniz arasında olmalı, Beliniz kalın olduğunu düşünüyorsanız ince kemer kullanmalısınız.

* Uzun bir kolye ile V yaka bluzler kesinlikle giymeniz gereken tercihler olmalı v yaka bluzler üst bedeniniz olduğundan daha uzun ve ince gösterecektir.

* Seçimlerimizde boynumuz, kol ve ayak bilekleri açıkta bırakırsak her daim daha zayıf görünürsünüz.

* Üst kıyafet seçimlerinde desenli giyiyorsak alt tarafta koyu tek renk tercih etmeliyiz.

* Alt veya üst giyimde seçim yaparken büyük desen ve enine çizgilerden uzak durmalıyız.

* Alışveriş yaparken beden seçimlerimizde bir beden büyük yada bir beden küçük tercihler yapmalı asla kendi bedenimizi giymemeliyiz.

Bu küçük detaylarla dikkatleri kendinize çekebilir ve fazla kiloları kamufle edebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉