• PAYLAŞ

Alerji İçin Şifalı Bitkiler

  • 19/06/2016 - 19:59
  • 0 Yorum
  • 846 görüntüleme

Bazı kişilerin vücut yapıları, dirençleri, , çiçek tozlarına, parfümlere, çeşitli yiyeceklere, elbiselere, halılara, plastik eşyalara, soğuk ya da sıcak havaya ve hayvan tüylerine karşı tepki verir bu verdiği tepki Alerji olarak adlandırılır.

alerjiye-ne-iyi-gelir

Alerjiye dayalı durumlar, genellikle psikolojiktir ya da yanlış aldığımız gıdalardan kaynaklanabilir. Özellikle son yıllarda hazır gıdalardan boyalı katkı maddesi içeren yiyeceklere, şekerin ve beyaz unun aşırı miktarlarda tüketilmesi alerjik reaksiyonları artışa neden oldu. Alerjinin çeşidine bakılmaksızın toksinlerin atılması karaciğerin temizlenmesi çok fazla önem taşır.

Alerji ile mücadele ederken yeterli miktarda C vitamini almaya önem göstermek gereklidir. Alerjik reaksiyon görülen kişinin, vücut direncini azaltan gıdalar arasında bulunan pastırma, sucuk, çilek,  konserve, et ve balıklar, kavun yiyeceklerden kesinlikle uzak durması gereklidir.

Alerji İçin Şifalı Bitkiler  2

Alerjik yapıya sahip olan bireylerin vücut dirençlerini yükseltecek alerjisine iyi gelecek gıdalar ve bitkiler yulaf ezmesi, soğan, maydanoz, sarımsak, muşmula, taze bezelye, ısırgan, zerdeçal, badem, fındık, şahtere, soya fasulyesi, sinirli ot, atkuyruğu gibi yiyecek ve bitkileri sıklıkla tüketmesi gerekmektedir.

Alerjik yapıya sahip olanlar günde 2-3 su bardağı kadar ısırgan otu çayı tok karnına tüketmeleri vücutlarına iyi gelecektir. Alerjisinin neden kaynaklığını bilen kişiler alerjisine uygun tedavileri uygulaması daha iyi sonuçlar verecektir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉