• PAYLAŞ

Ender Saraç’ın Göbek Eritme Diyeti

  • 19/06/2016 - 20:03
  • 0 Yorum
  • 1016 görüntüleme

Göbek sadece kilo sorunu olanların yaşadığı bir sorun değildir hatta göbek sorunu yaşayanların kendilerince taktıkları isimler bile vardır ayva göbek, bilgisayar göbeği, alkol göbeği gibi eğlenceli ama aslında göbek konusunda sorun yaşayan bireylerin taktığı isimler arasındadır. Göbek aslında vücudumuzun savunma mekanizmasıdır. Vücut kendisinin ihtiyacından fazla olan gıdaları daha sonra kullanmak üzere göbek kısmımızda depolar, bu yüzdende göbek yağlarının eritilmesi çok zordur. Vücut ne kadar hareket ederseniz edin göbekteki yağı son ihtiyacı olana kadar kullanmaz. Göbek yağlarını eritmek için zayıflama taktikleri sonuç vermez, yapmanız gereken sadece göbek yağının eritilmesi üzerine hazırlanmış diyet ve egzersizleri uygulamaktır. Ender Saraç’ın göbek sorunu yaşayanlar içim özel hazırladığı programa göz atalım.

Mekik Hareketi;

Dizlerimiz bitişik olacak ve ayaklarımız birbirine paralel pozisyon da Göbek Eritme Diyeti 6tabanları yeri gösterirken iki elimizi ensemize koyup hızlı, sık ve kesik hareketlerle karnımızın acıdığını hissedene kadar sabah ve akşam ellişer kez bu hareketi tekrarlıyoruz. Bu egzersiz özellikle karın bölgemizdeki kasları kuvvetlendirir, yağ dokumuzu harekete geçirir ve yağların yanmasın da etken çözümdür.

Sopalı hareket ;

sopali-gobek-eritme-hareketi 1

Bu egzersiz de bir sopayı ense kökümüze doğru alıp iki elimizi geçiriyoruz. Ayaklarımızı yere sağlam bastığımızdan emin olup süratli bir şekilde sola ve sağa doğru mümkün olduğunca kalçadan yukarısını hızlı bir şekilde döndürüyor birkaç dakikada bu egzersizi yapıyoruz. Bu egzersiz karnın yan tarafında bulunan kasların şekillenmesi ve göbeğinizdeki yağların erimesini sağlar. Bu egzersizi günde 3 defa uyguluyoruz.

Diyet Yaparken Yememiz Gerekenler

Sabahları: Bir su bardağı ılık ballı limonlu su – yarım tatlı kaşığı bal, 10 damla teze sıkılmış limon konacak.

Sabah sporu: 35 – 40 dakika  yürüyüş yapın. Bol ter atmak önem taşır. Sonra mekik ve sopa egzersizimizi yapıyoruz.

Duş: Ham ipek kese veya kabak lifi kullanarak 6 dakika fırçalar gibi basen, göbek, popo, belimizi sertçe fırçalıyoruz. 6 dakika kadar susam yağı,  biberiye yağı, kekik yağı, melisa yağı ile aynı bölgelerimize masaj yapıyoruz.

Kahvaltı: 1 adet orta boy kabuklu yeşil elma, 1 adet orta boy sert şeftali

Ara: 2 parmak kalınlığın da taze dil peyniri yiyebilirsiniz.

Öğle: 1 porsiyon ızgara tavuk derisi olmayacak, bol rokalı, taze soğanlı yeşil salata.

Ara öğün : 2-4 yulaflı bisküvi.

Ara öğün : 1 adet orta boy yeşil elma.

Akşam: 3-5 kaşık yağı az olmak şartıyla zeytinyağlı fasulye , 1 ince dilim tam ekmek, az yağlı mevsim salatası.

Gece: 1 bardak şekersiz tarçınlı ılık yağsız süt. 2-3 fincan rezene çayı, yeşil çay, , kiraz, mısır püskülü, avokado yaprağı karışımı yapılarak çayı içilecek.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉