• PAYLAŞ

Kısa Boylular İçin Uzun Görünmenin Yolları Nelerdir?

  • 25/10/2016 - 11:54
  • 0 Yorum
  • 1057 görüntüleme

Daha uzun görünmeyin yolları nelerdir?

Kısa boyluysanız kısa giyinin

Bu konuda örnek kadınların başında Hazal KAYA gelir. Boyu oldukça kısa olan bu hanım daha çok mini etek ve elbiseler tercih ediyor. Bu mini elbiseler ise mutlaka yüksek topuklu, platform veya yüksek dolgu topuklu ayakkabılarla kombinliyor. Burada sır bacağın tam görünmesinde. Eğer kısa boyluysanız diz ve dizinizden aşağı eteklerden uzak durun.

hazal-kaya

Maxi eteklere dikkat !

Maxi etekler hanımları daha uzun gösteriyor. Burada esas sır doğru kesimli eteği seçmektir. Kabarık, ve fazlaca kat kat olan maxi adı verilen eteklerden uzak durmak gerekir. Daha çok tek renk ve koyu maxi etekler tercih. Kombin olarak da topuklu botlar, Sandaletler ve ayakkabılar seçin.

Ayakkabılarınızı güzel seçin

Uzun boylu görünmek istiyorsanız feminel modelleri tercih edin. Feminel ayakkabılar bacakları daha uzun göstermeye yardımcı olur. Ayakların üstünden baktığınızda ayaklarınız görünüyorsa bu tip ayakkabılar kısa boy bayanlar için idealdir. Güzel görünümlü Babetler, ince ve sivri burun stilleto ve platform ayakkabılar bunlara dahildir. Spor stilinde ayağınızın üzerini tamamen kaplayan ayakkabılardan kaçının. Mutlaka nüde adı verilen ve güzel bir görünümü olan (deri renkli) ayakkabıları gardrobunuzdan eksik etmeyin.

Tek renkli giyinin

Kısa boyluysanız o zaman monoton stilden tek monoton renk de tam size göredir. Baştan aşağı tek renk giyinirseniz hem olduğunuzda uzun, hem de ince görünürsünüz. Parlak tek renklerden uzak durun. Ekseriyetle daha fazla koyu renkleri tercih ederseniz o zaman bu işte başarılı olursunuz. Siyah, Tung gök, koyu yeşil ve bordo renkli giysileri gardrobunuzdan mutlaka ekleyin.

Her zaman yüksek bel giysiler kullanın

Herhangi bir yüksek belli etek, normal pantolon veya kısa şort. Bu tip giysiler boyun uzun görünmesine neden olur. Kısa boylu olup kilolu bayanlar yüksek bel pantolonlar giyinmemelidir.

kisa-boylular-icin-giyim

Saçlarınızı tepeden topuz yapın

Çoğu bayanın vazgeçmediği saç stili olan ve kolay kullanımı ile ünlü topuzları boyunuzun kısalığını gizlemek için de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Saçlarınızı tam tepeden topuz yapabilirseniz bu işi kolaylıkla başarabilirsiniz.

Yatay çizgilerden uzak durun, dikey çizgiler ise sevin

Dikey çizgiler boyu olduğundan daha da uzun gösterir. Ama burada dikkat etmeniz gereken yer çizgilerin kalınlığı. Dikey kalın şeritli pantolonlar insanı kilolu ve daha kısa boylu gösteriyor. Bu yüzden de dikey ince şeritli giysileri seçerseniz daha uzun boylu görünmüş olursunuz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉