• PAYLAŞ

Kissinger Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

  • 26/01/2017 - 19:44
  • 0 Yorum
  • 895 görüntüleme

Kissinger Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

Uzun zamandır bir çok yazımızda teknolojinin hızla geliştiğiniz sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Teknoloji denildiği zaman aklınıza bir çok farklı fikir ve kullanım alanı gelebilir fakat bu yazımızda sizlere bahsedeceğimiz bu teknoloji eminiz ki bizler gibi sizleri de oldukça şaşırtacak. İnternet kullanımı denildiği zaman bir çok kişinin aklına ilk olarak sosyal medya gelecektir. Genel olarak bakıldığında ise gerçekten günümüzde internetin en sık kullanıldığı alan sosyal medya, herkesin hayatında önemli bir yere sahip olan sosyal platform uygulamaları 7 den 70 ‘e herkes tarafından sevilerek kullanılıyor. Dünyada artık evlilikler, arkadaşlıklar, iş alanları sosyal medya üzerinden olabiliyor. Peki sizlere sosyal medya uygulamaları üzerinden artık sevdiğiniz kişileri öpebileceğinizi söylesek sanırım bize pek inanmazsınız ama gerçek.  Teknoloji konusunda farklı buluşlara imza atan Japon mühendisler sosyal medya üzerinden iletişim kurduğunuz kişileri öpmenize olanak sağlıyor.

 

Skype yada WhatsApp veya Messenger üzerinde sohbet ettiğiniz kişiyi o an içerisinde öpmek isteseniz, acaba bu mümkün olabilir mi?  Evet olabilir Japonlar her zaman olduğu gibi ultra sayko bir çözümle olaya el attıklarını söyleyebiliriz. İnternet üzerinden sohbet uygulamalarının ne kadar popüler olduğu herkes tarafından biliniyor. WhatsApp 1 milyar aktif kullanıcıya doğru koşarken, Snapchat  ise bu günlerde Zuckerberg’in kabuslarına giriyor. Bugün artık neredeyse sohbet uygulamalarının içinde yaşıyoruz diyebiliriz.

Peki, sevgilinizle mesajlaşırken yada sevdiğiniz özlediğiniz bir arkadaşınızla onu aniden öpmek isteseniz, belki küçük masum bir öpücük yada ateşli bir öpücük, bu artık mümkün.

Japon mühendisler bu konuyu uzun uzun düşünmüşler ve sonunda olaya her zaman olduğu gibi muhteşem bir çözüm getirmişler: sundukları çözüme verdikleri isim  Kissenger.

Kissenger ismini, İngilizce Kiss ve Messenger kelimelerinden oluşuyor ve kısaca açıklamak gerekirse, mesajlaşma sırasında öpüşmeyi mümkün kılan bir cihaz olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Kullanmakta olduğunuz iPhone’nunuzu cihazın üzerine oturtuyorsunuz ve tabii aynı cihaza sahip olan sevgilinizle sohbet ederken birbirinizden kilometrelerce uzakta olmanıza rağmen, öpüşebilme imkanına sahip oluyorsunuz.

Kissenger cihazının üzerinde bulunan silikon yapay dudakta, karşı tarafta bulunan kullanıcının dudaklarının yaptığı baskıyı algılayarak ileten küçük motorlar bulunuyor. Bu sayede karşı tarafta olan sevgilinizin yada sevdiğiniz kişilerin dudaklarının hareketini hissedebiliyorsunuz.

Oldukça farklı olan Kissenger ne kadar ilgi görür bilinmez, bizim buradan anladığımız teknoloji geliştikçe sosyal medya uygulamaları gelişmeye devam ediyor. İlerleyen zamanlarda sizlere neler aktaracağımız bizlerde merak etmiyor değiliz.

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉