• PAYLAŞ

Kıyafette Renk Uyumu Nasıl Sağlanır?

  • 18/09/2016 - 14:20
  • 0 Yorum
  • 1432 görüntüleme

Güzel giyinmenin ve görünmenin anahtarı tercih edeceğiniz kıyafetlerde mutlaka renk uyumunun sağlanmış olmasıdır. Ayrı ayrı düşünürsek güzel bir gömlek ile güzel bir pantolonun eğer renk uyumu bulunmazsa ikisini bir arada tercih etmek olumsuz sonuçların ortaya çıkmasına neden olacaktır. Kimse çirkin görünmek istemeyeceği için renk uyumunu elbise tercihlerinizde dikkat etmelisiniz.

Giyeceğiniz kıyafetlerde renk uyumu sağlamak istiyorsanız öncelikle renkleri dengeli olarak kullanmalısınız. Bu konuda sizlere detaylı bir şekilde bilgi vermeye çalışacağız. İlk olarak çok canlı renkleri bir arada kullanmak size bakan insana göz yorgunluğu ve dağınık bir görünüm hissi uyandıracaktır. O nedenle tercih edeceğiniz canlı renklerin yanında ki hareketli renkleri daha durgun ve mat renklerden yana tercih etmelisiniz.

Canlı renklerin nasıl bir arada kullanılmaması iyi olmayacaksa tek bir renk olarak kıyafet tercih edilmesi de uygun olmayacaktır. Hem göz yorucu bir etki ortaya çıkaracaktır hem rüküş bir görünümün ortaya çıkmasına neden olacaktır. Buraya kadar yazdığımız bilgilerin ışığında 3’den fazla rengi bir arada kullanmak olumsuz bir sonucun ortaya çıkmasına neden olacaktır. Örnek olarak vermemiz gerekirse giyeceğiniz eteğin rengi kırmızı, gömleğin renginin mavi olması ile ayakkabılarınızın sarı renkte tercih etmeniz ortaya olumsuz bir görünümün çıkmasına neden olacaktır.

kiyafette-renk-uyumu-1

Yapacağınız kıyafet tercihlerinizde canlı renkleri tamamlayıcı olarak mat renkleri tercih etmeniz daha uygun bir tercih olacaktır. Bunu da bir örnek vererek açıklayalım. Kırmızı bir eteğe beyaz bir gömlekle birlikte giymeyi tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu ikilinin altına siyah bir ayakkabı tercihi yapabilirsiniz. Bu size sade ve şık bir görünüm elde etmeniz konusunda yardımcı olacaktır. Burada yapılan kırmızının canlılığını beyaz ve siyah renkler ile dengelemektir. Giyeceğiniz kıyafetlerde tercihinizi renklerin canlı ve mat olmasına göre sıralamanız size yardımcı olacaktır.

Renk uyumuna giymek kadar kıyafet tercihlerinin birbirine uygun olması çok iyi olacaktır. Canlı renkleri içeren elbiseler üst kısımda daha mat renk olanlar alt kısımlarda kullanımına tercih edilmelidir. İnsanların dikkatini yüzünüze toplamanız için bu yöntem tercih edilmelidir. Bu renk uyumunu yaparken ten ve saç renginize de dikkat etmelisiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉