• PAYLAŞ

Kokteylde Ne Giyilir?

  • 03/05/2017 - 12:00
  • 0 Yorum
  • 1380 görüntüleme

Davet edildiğiniz kokteyle ve davetler genelde kısa süreli olmaktadır. Ancak kısa süreli olmasına rağmen aktif olan katılımlardır. Ev partisinde ne giyeceğiniz çok önemi olmazken böyle davetlerde giyeceğiniz kıyafetlere çok dikkat etmelisiniz. Moda dünyasında kokteyl için üretilen özel elbise modelleri bulunmaktadır. Genelde bu katılımlarda giyilecek kıyafetlerde dikkat edilmesi gereken nokta gösterişten uzak daha hafif ve naif elbiselerin giyilmesidir. Bazı kadınlar bu davetlerde tüm dikkatleri üzerlerine çeken kıyafetleri tercih etmektedir. Bu giyim tarzı yanlıştır. Çünkü kokteyllerin amacı etraftaki insanların ne giydiklerinden çok aktif bir şekilde katılım sağlanmasıdır. Genelde şirketler tarafından düzenlenir ve katılacak insanlar özel olarak davet edilmektedir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Tabi kokteylin ne amaçla yapıldığını da bilmek gerekiyor. Örneğin bir film galası ya da tanıtımı için yapılacak bir kokteylse o filmde oynayan oyuncular ve yönetmenler biraz abartıya kaçabilir. Çünkü tüm dikkatler tamamen onların üzerinde olacaktır. Onların haricinde kalan davetlilerin ise daha sade kıyafetleri tercih etmesi daha doğru olacaktır. Ayrıca kokteyl sonrasında genelde başka bir mekana geçilerek kutlama yapılabilir. Bu da sadece kokteyl için giyeceğiniz elbisenin her iki duyum içinde uygun olmasına gerek duyulmaktadır. Yeni insanlarla tanışma ihtimaliniz yüksek olduğu için karşınızdaki insana kendinizi nasıl tanıtmak istiyorsanız ona uygun elbiseler giymeniz doğru olacaktır. Fazlaca dekolte tercih edilmesi bu gibi toplantılar için uygun olmayacaktır.

Bazen bayanlar bu davetlere katılmak için günlük kıyafetlerini tercih etmektedir. Ancak bu yanlış bir tercihtir. Genelde bu davetlere gitmek için giyilecek elbiseler özenle tercih edilmelidir. Örneğin güzel bir abiye elbise giymek idea olacaktır. Bu elbiselerde küçük bir fiyong da bulunabilir. Ya da giyeceğiniz elbise parıltılarla dolu bir gece elbisesi olabilir. Bunlara benzer elbiseler kokteyl için tercih edilecek en doğru tercihler olacaktır. Kokteyl elbisesi çok abartılı olmamalı, parlak kumaştan yapılmamış olmalı, dekoltesi abartılmamış olmalı, düz renkli kıyafetlerden tercih edilmeli ve sürekli olarak ayakta duracağınız düşünülerek rahat olan elbiselerden tercih edilmelidir. Ayrıca ayakkabı tercihinizi ayaklarınızı fazla zorlamayacak olan modellerden tercih edilmelidir.

 

Click to rate this post!
[Total: 8 Average: 3.3]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉