• PAYLAŞ

Kredi Kartı Kullanımının Yanlış Olduğunu Gösteren 7 Açık İşaret Nedir?

 • 12/01/2017 - 19:12
 • 0 Yorum
 • 714 görüntüleme

Kredi Kartı Kullanımının Yanlış Olduğunu Gösteren 7 Açık İşaret Nedir?

Burada sizlere kredi kartı kullanımı konusunda çok sayıda yazı paylaşmaya çalıştık. Bir kredi kartı kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini, kredi kartının kullanım amacının ne olacağını gibi çok sayıda bilgi paylaşmaya çalıştık. Günümüzde hala birçok kişi doğru şekilde kredi kartını kullanmamasının açısını yaşıyor. Bu yazımızda diğerlerinden farklı olarak kredi kartı kullanımının yanlış olduğunu anlamanıza yardımcı olacak ipuçlarını sizler ile paylaşmaya çalışacağız. Bu sayede belki de artık kredi kartınızı hayatınızı ne kadar kötü bir duruma düşürdüğünü görme fırsatı yakalarsınız. 7 ipucu ile kredi kartı kullanımında tam bir çöplüğün içinde olduğunuzu sizlere anlatmaya çalışacağız. Ödenmeyen borçlar, limitlerin dolması, maddi sıkıntıların yaşanması ve sonunda gelen haciz işlemlerine düşmemek için önceden önlem almanıza yardım etmek istiyoruz.

 1. Borcunuzun asgarisini ödüyorsanız.

Bazen ekonomik olarak zor durumda olduğumuz zamanlarda kredi kartınızın asgari borcunu ödeyebilirsiniz. Bu sizin için maddi olarak yaşanabilecek dar boğazları atlatmanız için koyulan bir çözüm yoludur. Ancak bu çözüm yolunu sürekli olarak kullanıyorsanız bilmelisiniz ki çok yanlış bir yolun içerisindesiniz diyebiliriz. Bu çok kötü bir alışkanlık olarak kabul edebiliriz. Ve bu alışkanlıktan hızlı bir şekilde vazgeçmelisiniz. Eğer ödeme işlemini yapamayacak düzeyde bir ekonomik bunalım içindeyseniz bankanız ile görüşerek tüm borcunuzu taksitlendirmelerini isteyebilirsiniz.

 1. Kredi Kartı borcunuzu geç ya da eksik yatırıyorsunuz?

Kredi kullanımında yapılan en büyük hata onun için belirli bir kaynağın kenara ayrılmamasından kaynaklanıyor. Yani hem kredi kartı ile harcama yapılıyor hem de ellerinde bulunan nakit ile harcama yapmaya devam ediyorlar. Bu da kredi kartına ödeme yapma zamanı geldiğinde yeterli miktarın ortada olmamasına neden oluyor. Düzensiz bir şekilde geç ya da eksik ödemeler yapmaya devam ediyorsunuz.

 1. Kredi kartı borcunu farklı bir kredi kartı ile kapatmaya çalışıyorsunuz

Bu kredi kartı kullanım tarihinde yapılmış en büyük hatadır. Etrafınızda bu şekilde kredi kartı borçlarını çeviren çok sayıda insan vardır. Zamanın da yapılan hataların sonuçlarını şimdi bununla telafi ediyorlar. Ancak bu durumu daha kötü yapmaktan farklı bir durum oluşturmuyor diyebiliriz.

 1. Bütün harcamalarınızda kredi kartı kullanıyorsunuz

Hayatın içinde yaptığınız tüm alışverişleriniz için kredi kartınızı kullanmanız da çok büyük bir hatadır. Bir sakız dahi alsa kredi kartını kullanan insanlar mevcuttur. Bu da yapılacak büyük bir hatadır. Kredi kartınızı gerekli anlarda kullanmanız ve tüm parasını toplu olarak almak istemediğiniz ihtiyaçlarınız için kullanmalısınız.

 1. Gün Geçtikçe Borçların Artmasını İzliyorsunuz

Çok sayıda kredi kartınız var ve hepsinin ekstre günü geldiğinde ödeme yapamadığınızdan dolayı kara kara düşünüyorsunuz. Bu durumun düzelmesi için kredi kartı nedeniyle mağdur insanları neler yapacağını öğrenmelisiniz. Bu sayede biraz uzun bir zaman alsa da kredi kartları ile aranızı düzeltebilirsiniz.

 1. Ne Kadar Borcunuz Olduğunuz Saklıyorsunuz

İnsanlar genellikle kredi kartı borçlarını saklıyorlar. Eşlerinden, annelerinden, babalarından ya da ortaklarından bu durumu gizli tutunca durumun düzeleceğini düşünüyorlar. Bu durumu onlardan saklamak yerine onlara anlatarak yaşanan sorunda size destek olma şansı tanımalısınız. Amaç bu durumun dönülmez bir noktaya gelmeden düzelmesini sağlamak olmalıdır.

 1. Kenara Bir Kurul Bile Atamıyorsunuz

Birikim yapamayacak duruma geldiniz diyelim. Geliriniz ile kredi kartı borcunuzu zar zor ödüyor ya da ödeyemiyorsanız çok zor bir duruma girmişsiniz demektir. Onun için de kredi kartını artık hayatından çıkarmalı ya da limitini çok aşağılara çekmelisiniz. Bu sayede birikim için kenara biraz para koyabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
 • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉