• PAYLAŞ

Kredi Kartı Olmadan Apple Kimliği Nasıl Oluşturulur?

 • 18/05/2017 - 15:00
 • 0 Yorum
 • 627 görüntüleme

Apple şu an dünyanın en zengin işletmesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durumun oluşmasında çıkardıkları ürünlerin yanı sıra uyguladıkları bazı stratejilerinde önemli bir yeri vardır. Çıkardıkları ürünlerde şart koştukları bazı detaylar insanların her zaman aklında güvenlik açısından dikkatli bir firma olarak öne plana çıkmalarına neden olmaktadır. Bu durumlardan birisi Apple marka telefon ya da farklı bir cihaz aldığınız da gerekli kullanımı yapabilmek için Apple ID oluşturmanızdır. Türkçe Apple kimliğini şart koşmaktadır. Bu kimlik sayesinde telefon hafızasında kalan tüm bilgileri kayıt altına alabilmekle birlikte App Store üzerinden ücretli ya da ücretsiz olarak istediğiniz programı indirme fırsatı sunmaktadır.

Apple ID’de Kredi Kartı Zorunluluğu

Apple kimliğini oluşturmak aslında zor değildir ancak kredi kartı bilgilerini talep ediyor olması kullanıcıların istedikleri bir durum değildir. Çünkü bazen telefonlar çocukların elinde oluyor ve biz farkında olmadan yüksek fiyatlı oyunları satın alabiliyorlar. Bunun gibi benzer durumların yaşanmaması için kullanıcılar kredi kartı bilgilerini vermeden Apple ID oluşturmak istiyorlar. Bunu istemelerinin başka bir nedeni ise kullanıcının kredi kartının olmaması da olabilir. Son çıkan cihazlarda Apple firması az da olsa bu konuda boşluk bırakıyor. Ancak bunu yapabilmek için ince detaylara hakim olmak gerekiyor. O nedenle dikkatli hareket etmeli ve komutları atlamadan ilerlemelisiniz. Şimdi sizlere kredi kartı bilgilerini vermeden Apple kimliğini nasıl oluşturacağınızdan bahsedelim.

Kredi Kartı Olmadan Apple ID Oluşturma

Tüm yapacaklarınızı sizlere maddeler halinde anlatmaya çalışacağız. Maddelerde size söylenenleri dikkatli bir şekilde yapmak sorunların çözümüne engel olacaktır. Şimdi işlemi nasıl yapacağınıza geçelim.

 • İlk olarak cihaz üzerinden Ayalar bölümünü açmanız gerekiyor.
 • Açılan sayfada İCloud’u bularak buraya giriş yapmanız gerekiyor. Biraz kaydırma yapabilirsiniz. İşlemleri yaparken acele etmenize gerek yok.
 • Açılan sayfada karşınıza “yeni bir Apple kimliği yarat” seçeneğini tıklamanız gerekiyor. Bu seçeneğe dokunduğunuz farklı bir sayfaya yönlendirileceksiniz.
 • Açılan sayfada sizden adınız, soyadınız ve doğum günü bilgileriniz istenecektir. Ardından İLERİ tuşuna basarak işlemlere devam etmelisiniz.
 • Burada öncelikle Apple kimliğinizin var olacağı mail adresine belirledikten sonra İLERİ tuşuna basın ve açılan sayfada YARAT seçeneğine tıklamalısınız.
 • Apple ID kimliğinizi ve şifrenizi oluşturup İLERİ sekmesine tıklamalısınız. Parolanız en az 8 karakterli olmalı ve içerisinde büyük, küçük harf ve rakamlar oluşturulmalıdır.
 • Buranın ardından güvenlik sorularınızı belirmelisiniz. Üç farklı güvenlik sorusu belirleyebiliriz.
 • Ardından hesabınızda şifre ya da mailinizi unuttuğunuz da kurtarmanıza yardımcı olacak bir mail adresi girmeniz gerekiyor. Sürekli kullandığınız yedek mail adresinizi buraya yazmanızda fayda var.
 • İLERİ devam et ve kabul et seçeneklerini tıkladıktan sonra APPLE ID oluşturulmuş olacaktır. Buraya kadar kredi kartları ile ilgili herhangi bir bilgi istenmiyor.

Şimdi ise kredi kartı bilgilerinin istendiği noktaya gelelim. Ayarlar sekmesinden İTunes ve App Store sekmelerine tıklayarak giriş yapıyorsunuz. İlk defa açtığınızda karşınıza bir uyarı penceresi gelecektir. Burada gözden geçir sekmesine tıklayarak adresinizi ve kimlik bilgilerinizi girin. Fatura bölümünde kredi kartı bilgileri istenecektir burada yapmanız gereken “Hiçbiri” seçeneğini işaretlemek olacaktır. Bu sayede kredi kartı bilgilerinizi girmeden kullanabileceğiniz Apple kimliğiniz oluşturabilirsiniz. Tüm işlemleri sıra ile eksiksiz bir şekilde yaptıktan sonra App Store’ye girerek artık ister ücretli isterseniz de ücretsiz binlerce uygulama arasından istediğinizi indirebilirsiniz. Bu arada yanlış bilgi vermeyelim ücretli indirmeye karar verirseniz kredi kartı bilgilerinizi mecbur olarak girmeniz gerekiyor. Aksi taktirde indirme işlemi başlamayacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
 • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉