• PAYLAŞ

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

  • 11/09/2016 - 15:20
  • 0 Yorum
  • 962 görüntüleme

Günümüzde insanlar vücutlarında ki istenmeyen tüyleri almak için epilasyonu tercih etmektedir. Bu epilasyon tercihi arasında lazer ile yapılacak olanı günümüzde çok fazla tercih edilmektedir. Lazer epilasyon işlemi belirli bir frekans aralığına lazer ışığının derinin altına verilerek kılların kökünün tahrip edilmesi mantığına dayanmaktadır. Bu işlem sonrasında kılların çıkmasının önüne geçilebilmektedir. Bu işlem daha çok bikinin giyildiği bölgeler, koltuk altları ve bacak kısımlarına uygulanmaktadır. Erkeklerdeyse daha çok boyun, sırt, göğüs ve omuz bölgelerinde lazer epilasyon tercih edilmektedir.

Lazer epilasyon için bölgelere farklılık gösteren çeşitler vardır. Her tür bölge için farklı epilasyon kullanılması işlemin daha sağlam olmasına yardımcı olmaktadır. Bu tercihin farklı olmasına neden olan kıl yapılarının bölgeden bölgeye farklılık gösteriyor olmasıdır. Alexandrie, Nd-Yag, Diot olmak üzere farklı lazer epilasyon çeşitleri bulunmaktadır. Sıra ile onları tanıyalım.

lazer-epilasyon-nasil-yapilir-1

Alexandrie Lazer: Lazer işlemi 750 nanometre dalga boyu ile yapılmaktadır. Bu en düşük seviye olarak kabul edilmektedir. Bu işlem vücutta daha büyük alanlarda uygulanmakta ve daha ince olan kıllar tercih edilmektedir. Seans mesafesi daha uzundur.

Nd-Yag Lazer: Bu lazer epilasyon işleminin dalga boyu daha yüksektir. 1064 nanometre olarak işlem gerçekleştirilir. Bu işlem daha gelişmiş bir lazer işlemi olarak kabul edilmektedir. İşlem tüm ciltler ile uygun bir şekilde yapılabilir ve özellikle yaz aylarında ihtiyaç duyulan kıl alma olayında yardımı olarak tercih edilmektedir.

Diot Lazer: Bu lazer epilasyon çeşidi daha çok koyu tenli insanlarda uygulanmaktadır. Dalga boyu yukarı da saydığımız iki lazer işleminin ortası olarak yapılıyor. 810 nanometre dalga boyu ile işlem gerçekleştirilir. Koyu ciltlere uygulanacağı için daha ince ayarların yapılması gerekir.

Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

İşlemi yaptırmadan önce gerekli verimi alabilmek için öncelikle bir uzmana danışmanız gerekiyor. Özellikle cilt problemi olan insanların tıp merkezlerine giderek cilt uzmanlarının kontrolünde bu işlemi yapmasını önerebiliriz. Özellikle bronz bir tene sahip olanların, yakında aynı işlemi yaptıranların ve cilt problemleri olanların mutlaka bir uzmandan izin aldıktan sonra lazer epilasyon yaptırmalarını yönünde uyarmalıyız.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉