• PAYLAŞ

İyi Bir Satış Elemanı Nasıl Olunur?

  • 11/09/2016 - 15:40
  • 0 Yorum
  • 1091 görüntüleme

Kariyer planlamanızı satış bölümünden yana tercih ederseniz bunun için kendinizi yetiştirmeniz gerekiyor. Önemli noktalara dikkat etmeli ve bu noktalarda kendinizi geliştirmeniz size eğer kendi işinizi yapacak olursanız dahi çok yardımı dokunacaktır. Yazımızda sizler nasıl iyi bir satışçı olunur hakkında detaylı bir şekilde bilgi vereceğiz. Bu bilgiler size büyük kolaylıklar sağlayacağına emin olabilirsiniz.

Satış işi aynı zamanda karşı tarafınızda ürünü satmak istediğiniz kişiyi çok iyi analiz etmeniz gerektiğini sizlere söyleyecektir. Eğer karşı tarafınızda ki insanı iyi bir şekilde analiz edemezseniz ona karşı satış yapmakta zorlanabilirsiniz. Özellikle konuşma tarzınız ile karşı taraf ile hızlı bir şekilde ve olumlu yönde iletişim kurmalısınız. Bu sayede hızlı ve garanti bir satış yapabilirsiniz.

Satışta önemli olan karşı tarafın o ürüne ihtiyacı olup olmadığını anlamak olacaktır. Teklifinizi sunmadan önce müşterinize özel bir ilgi göstererek size açılmalarının önünü açmalısınız. İhtiyaçlarını öğrendikten sonra satış yapmak daha kolay olacaktır.

iyi-bir-satis-elemani-nasil-olunur-1

Satış yapmak bazen çok zor olabilir. Bu karşınızda ki kişinin sadece bilgi almak istemesinden ya da o an için o ihtiyacını zorunlu olarak görmemesinden kaynaklanabilir. Bu nedenle satışınızı hızlandırmak için tercih yaparken sürekli olarak reklam yapmaya devam etmeniz gerçeğini unutmamanız gerektiğidir. Bu cabanız sizlere mutlaka olumlu bir şekilde dönüş olarak geri dönecektir.

Konuşmaya başladıktan sonra muhabbetinizi ilerledikçe müşteriye odaklanmanızı arttırmanız gerektiği unutmayın. Müşteri odak noktası olduğunu hissettiğin de sizin etki alanına girmesi daha kolay olacaktır. Bu odaklanmayı ortada olan problemleri çözüme ulaştırdıktan sonra yapmanız uygun olacaktır. İlk olarak müşterinin aklında bulunan soru işaretlerini gidermeye çalışmalısınız. Ona sorular yöneltin ve sorulara vereceği cevapları dinlerken aynı zamanda vücutsal olarak vermiş olduğu tepkileri de incelemelisiniz.

Yukarıda sizlere anlattığımız önemli hususların yanı sıra ufak detaylar da satış için çok önemlidir. Müşterinizle satışı yaparken iletişiminizi koparmamaya dikkat etmelisiniz. Satış noktasına gelene kadar müşterinizi her durumdan haberdar etmek için sürekli olarak mail ve mesaj atmaya devam edin. Tüm girişimlerinizin sonuçsuz kalması hevesinizi kaçırmasın şansınızı başka bir müşterinizin üzerinde denemelisiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉