• PAYLAŞ

LİMİTSİZ KREDİ KARTI NASIL ALINIR?

  • 15/04/2017 - 15:01
  • 0 Yorum
  • 999 görüntüleme

LİMİTSİZ KREDİ KARTI NASIL ALINIR?

Türkiye dışındaki diğer ülkelere bakıldığı zaman kullanılmakta olan bu türdeki kredi kartlarının adları limitsiz olarak geçmiyor. Limitsiz kart sistemi Türkiye’de 90’lı yılların sonunda Amerikan Express Black Kart adıyla tanıtıldı. Çok fazla miktarlarda limit olması ve aynı zamanda istendiği zamanlarda çok kısa bir süre zarfında limit artırımının yapılabilmesi gibi özellikleri taşıma sebebiyle ismi Limitsiz Kart olarak kullanılmaya başlanmıştır. Ancak aslında bu kartların da limitleri hiç bitmeyecekmiş gibi kullanılması yanlış olur. Sonuç olarak bankaların dahi kendilerine ait bir limitleri bulunmaktadır. Öyle ise biz neden bu kartlara limitsiz kart adını verdik.

Limitsiz Kartı Nasıl Alabiliriz?

Limitsiz kart adıyla bilinen bu özellikte kartlar genel olarak şirkette sorumlu olarak görev yapmakta olan müdürlere veya büyük şirket veya holding sahibi yöneticiler adına verilmektedir. Limitsiz kart sahibi olunabilmesi için şahısların yıllık olan gelirleri ya da şirket ciroları üzerinden değerlendirme yapılması gereklidir. Limitsiz kart sahibi olabilecek şahısın en büyük avantajı olarak fazla miktarda ve yüksek fiyatlı alışverişlerinde fazla nakit para taşıma sıkıntısı ya da bankaya giderek nakit para çekme gibi derdi olmadan tek sefer de işlemlerini gerçekleştirebiliyor olmasıdır. Örnek verilecek olursa 800-900 bin TL civarında bir arabayı bu kart ile alabilir. Eğer bu derecede yüksek fiyatlar kullanmak isteniyorsa bu durum bir telefon ile bildirilerek gerçekleştirilir. Cepte taşınan bu kartın alışveriş limiti milyon kadar olabileceği için güvenlik ve kontrol amaçlı kendi adınıza talimat vermesi istenmektedir. Bu limitsiz kartınızın biri tarafından çalınarak bu kadar yüksek rakamlarda harcama yapabileceği göz önünde bulundurulduğundu uğrayabileceğiniz zararın boyutu sizin için ağır olacaktır.

Bankaların hemen hemen hepsi anında hızlı harcamalar yapıldığında müşteriyi arayarak uyarı yapmaktadır. Her türlü başa gelebilecek olan olumsuzluklar göz önünde bulundurulduğunda bu kadar yüksek limitlere sahip olunacak bir kartın zararı da yüksek derecede olacaktır. Bu kartları kullanmakta olan kişiler için bu durum önemsiz olsa dahi limitsiz olan kartların yıllık aidatları 1000 ve 2000 TL arasında değişmektedir. Müşterinin yapmış oldukları ticaret anlaşmasına göre genel olarak masrafsız kullanım kampanyaları bulunmaktadır.

Limitsiz Kredi Kartları Kimlere Verilebilir?

Yıllık ciro olarak 6 Milyon TL ve üzerinde kazanç elde eden tüzel veya gerçek kişilere ve yöneticilere bazı bankaların tanımlamış oldukları özel müşteri sınıfında bulunmasıyla bu türdeki kartlar verilmektedir. Limitsiz kart kullanmanın dezavantajı olarak kartların kaybedilmesi veya çalınması gibi durumların meydana gelmesidir. En az limit olarak 100000 TL olan bu kartların başkaları tarafından kullanılması sonucunda 100000 TL bir zarar meydana gelir.

Limitsiz kart almak istediğinizde belirtilmiş olan ciro rakamları önemli bir unsurdur. Ancak bu kişinin tanınmış olması ve saygın birisi olması da önem arz etmektedir. Bazı kişiler bu rakamları elde etmiş olsa dahi eğer tanınmıyorsa kullanım hakkı yine verilmemektedir.

Bir Tek Kredi Kartı Kullanılması Limitsiz Kart Almayı Etkilemekte midir?

Limitsiz kartlara sahip olmak adına birden fazla banka ile çalışıyor olmak veya birden fazla kredi kartına sahip olmak dezavantaj olarak görülmektedir. Yapılan harcamalar devamlı olarak farklı bankalar aracılığı ile yapılmakta ise limitsiz kredi kartına sahip olma şansı düşüktür.

Bir tek banka ile işlem yapılarak bütün fatura işlemleri o bankadan ödenir veya alışverişler o banka üzerinden yapılır ise limitsiz kredi kartı sahibi olma şansınız daha yüksek olacaktır. Finansal hareketlilikleri bankaya ispat etmek adına kredi kartı ile yüksek miktarlarda ve sık aralıklarda alışveriş yaparak ve borcu zamanında ödeyerek işlem yapılırsa limitsiz kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉