• PAYLAŞ

Makyajsız İyi Görünüm Nasıl Elde Edilir?

  • 24/10/2016 - 15:13
  • 0 Yorum
  • 872 görüntüleme

Makyajsız İyi Görünüm Nasıl Elde Edilir?

Kadınlar için makyaj yapmadan dışarı çıkmak günümüzde çok zordur. Cesaret ve özgüven isteyen bu eylemi yapmanız size yardımcı olacak önemli bilgiler vereceğiz. Bu sayede doğal güzelliğinizi öne çıkaracak ve makyajın zararlı etkisinden kurtulabileceksiniz. Yayınımızda sizlere makyajsız güzel görünmenin püf noktaları neler olduğunu anlatacağız. Makyaj sizin güzel görünmenize yardımcı olsa da uzun vadede makyaj cildimize büyük zararlar vermektedir. O nedenle aşırı bir derecede gerek duymadıkça makyaj yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Şimdi 6 başlık altında makyajsız güzel olmak istiyorum sorusuna cevap verelim.

cilt-temizligi

  1. Cilt Temizliği

Makyajsız güzellik sırları arasında cilt temizliği ilk sırada geliyor. Cildinizi güvendiğiniz bir ürün ile birlikte eğer imkanınız varsa günlük olarak temizlemeli ve bakımını yapmalısınız. Taze bir cilde sahip olursanız otomatik olarak hiçbir makyaj malzemesine ihtiyaç duymazsınız.

  1. Nemli Bir Cilde Sahip Olmak

Makyajsız güzel kadınlar en büyük sırrı cilterini düzenli olarak nemlendirmeleridir. Cilt hastalıklarının başlamasının ve cilt sorunlarını yaşamanızın en büyük nedeni kuru bir cilde sahip olmanızdır. Özellikle güvendiğiniz bir ürün ile gece yatmadan önce cildinizi mutlaka nemlendirmelisiniz. Bu işlem sayesinde sabah olduğunda sağlıklı bir cilt ile uyanmış olacaksınız.

  1. Göz etrafı kremleri ve Serum Tercihleri

Makyajsız cilt güzelliği içinde göz etrafı çok önemli yer tutmaktadır. Çünkü gözümüzün bizim günlük faaliyetlerimizin tamamını yapmamıza yardımcı olmaktadır. Onun için yorgunluk ve yaşlılık belirtileri ilk olarak orada gözükmektedir. Göz etrafı için kremleri kullanmalı ve cildimiz içinde yaşa uygun bazı serumları tercih etmelisiniz.

  1. Sağlıklı Uyku

Cildimizi doğal yöntemlerle korumak için en önemli yapmamız gereken sağlıklı bir uyku çekmek olacaktır. Günlük 8 saatlik uyku idealdir.

  1. Peeling Uygulaması

Cildinize uygun düzenli olarak yapacağınız bir peeling uygulaması bulmalı ve gerekli şekillerde yüzünüze uygulamalısınız. Makyaj yapmadan bakımlı olmak için bu mutlaka yapılmalıdır.

  1. Kaş Bakımı

Kaşlar aslında çok bakıma ihtiyaç duymuyor gibi duruyor. Ancak gerekli işlemlerin düzenli yapılması birçok açıdan yüzünüze yardımcı olacaktır. Dolgun kaşlar sizi birçok makyaj malzemesinden kurtaracaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉