• PAYLAŞ

Seksenler Tarzında Nasıl Giyinilir?

  • 24/10/2016 - 17:38
  • 0 Yorum
  • 2265 görüntüleme

Seksenler Tarzında Nasıl Giyinilir?

Özellikle TRT’de yayınlanan Seksenler dizisinin de büyük bir etkisiyle bu tarzda giyinmek tekrar moda oldu. Bu yayınımızda sizlere seksenlerde giyilen eşyaları günümüzde tekrar giymenize yardımcı olacaktır. Seksenli yılların kıyafetleri günümüze uyarlamak için temel birkaç moda bilgisine sahip olmanız yeterli olacaktır. Sadece ülkemizde yaşanan moda gelişmeleri değil dünyada modanın tam olarak başlangıcı ve kendi sitiline sahip yıllar olarak 70ler ve 80ler tarzları olduğunu söyleyebiliriz.

Bu yılda gençler çok farklı giyim tarzları ile dikkat çekmektedir. Bu sene de moda tarzını müzik tercihleri de belirlemiştir. Özellikle discoların artması ile moda akımına etkili oluyor. Geniş vatkalar, ağırlıklı olarak parlak renkler tercih edilen bir dönemdir. Takı olarak zincirler en çok kullanılan takı olarak dikkat çekiyor. Bunun yanında daha çok takı kullanılmıştır. Özellikle o dönemlerde yaşayan seksenler gençleri için ikon isimler bulunuyordu. Bu isimlerin başını Micheal Jackson ve Madonna çekmektedir. Bu yılları 70’ler nasıl etkilediyse bu yıllarda 90’ları o şekilde etkilemiştir.

seksenler-tarzinda-giyim-1

Moda temelde birbirini etkileyerek gelişmektedir. Bu yıllar özellikle kadınların iş hayatına tam olarak girmeye başladığı yıllar olarak dikkat çekmektedir. Özellikle yönetici pozisyonlarında bir çok kadın yer olmaya başlamıştır. Bu durum onların moda anlayışın da değişmesine neden olmuştur. Çünkü resmi ortamlar fazla renkli giyinmeyi ve süslü olmayı kaldırmamaktadır. Seksenler modası modanın bunalım dönemi olarak da kabul edilmektedir.

Bu yıllarda karmaşa ön plana çıkmıştır. Özellikle kadınlar bu moda akımının etkisiyle dağınık saçları tercih etmişlerdir.  Karışıklık ve kabarıklık ne kadar çok olursa o kadar iyi görünür düşünesi ile hareket edilmiştir. Makyaj içinde aynı şeyi söyleyebiliriz. Yüzde doğallıkla ilgili en ufak bir detay bile kalmamıştır. Farklı renkler birbiri ile karıştırılarak makyajlar yapılmıştır. Sizlerde günümüzde seksenler modasına uygun giyinmek ve makyaj yapmak istiyorsanız bu bilgiler size yol gösterecektir. Giyim de bir başka dikkat çeken detay omuzlarda bulunan vatkalardır. Tüm elbiselerde vatkalar tercih edilmekte ve geniş omuzlu bayanlar ortalıkta dolaşmışlardır. Ek olarak zenginlik göstergesi olarak kadınlar ayaklarına kadar uzanan kürkleri giymeyi tercih etmişlerdir.

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 2]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉