• PAYLAŞ

MAXİ ETEK NEDİR? NASIL GİYİLMELİDİR?

  • 17/03/2017 - 13:11
  • 0 Yorum
  • 883 görüntüleme

MAXİ ETEK NEDİR? NASIL GİYİLMELİDİR?

Dönemimizin moda tasarımcıları arasında şık ve popülerliğe sahip etek modelleri arasında yer alan maxi etek boyun ayak bilekleri seviyesine kadar uzanan etek modellerine verilen isimdir. Kadınların görünüm açısından şık ve zarif görünmesine etki eden etek modeli olan maxi etik modeli düz kesim modelleri veyahut pileli yapısıyla tasarlanmakta olup kadınların bluz ve gömlekleriyle beraber tercih ettikleri şık ve göz alıcı dikkat çekici etek modeli arasında yer almaktadır.

Maxi etek modelleri hem günlük yaşamlarında bayanların hem rahat olması ve hem de göz çarpıcı olması nedeniyle tercih edilmesiyle beraber özel günlerde de giyilebilen çift yönlü etek modeli olmasından dolayı bayanlar olarak çok fazla tercih edilmektedir.

 

Maxi etek modelleri birçok kıyafet modelleri ile uyum sağlayan ve kombine edilebilen etek çeşitleri arasında yer almaktadır. Şık tasarlanmış bir gömlek altına giyildiğinde muhteşem bir görüntü profili ortaya çıkarır. Bunun yanında sportif çeşitler arasında yer alan kot ceketler yanı sıra deri ceketlerle ile de muhteşem bir uyum sağlamaktadır. Maxi etekler hem ceketlerle ve hem de yazlık gömlek veya bluzlarla uyumlu bir giyim modeli oluşturduğu için hem yaz mevsimlerinde ve kış mevsimlerinde de giyilebilen bir etek modelidir. Bayanların basen kısımlarını daha geniş bir biçimde göstermeye sahip olan maxi etek modelleri genellikle fazla kilosu olan bayanlar tarafında tercih edilmemelidir. Maxi eteklerle aksesuar kazandırmak amacıyla ise kemer kullanılabilir. Fakat kilo problemi olan bayanların kemer aksesuarını yapmadan önce kombin yapmaları tavsiye edilmektedir. Etek modeli uzun boylu kadınlara daha uygundur ve daha kolay kombin edilebilmektedir. Kısa bayanların ise kombin yapmaları zorlaşmaktadır. Her ne kadar kısa boylu bayanların kombin yapmaları zor olsa dahi uzun topuklu ayakkabı giyerek elbiseye uyumluluğu sağlayıp kombin zorluğunu ortadan kaldırabilirler.

Maxi etekler her mevsime uyumlu olduğundan dolayı çeşitli kombinleri bayanlar kendi zevk ve tercihlerine göre belirleyebilirler. Yaz mevsimlerinde maxi eteklerle beraber yazlık gömlek veya bluzlar giyilebilir. Kış mevsimlerinde ise maxi etek üstüne salaş kazak tarzı tercih edilmeldir. Salaş kazak üzerine aksesuar olarak hırka seçmek doğru tercih olacaktır. Etek altına ise etek modeli ve rengine göre babetler, botlar, sandalet tarzı ayakkabı çeşitleri tercih edilebilir.

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉