• PAYLAŞ

Mikroblading 3D Kaş Konturu Uygulaması Nedir ve Nasıl Yapılır ?

  • 21/12/2016 - 14:30
  • 0 Yorum
  • 1223 görüntüleme

 Mikroblading 3D Kaş Konturu Uygulaması Nedir ve Nasıl Yapılır ?

Genetik nedenler, her hangi bir ilaç kullanımı veya yanlış uygulamalar sebebi kaşlarınız dökülebilir. Farklı nedenlerden dolayı kaşlarınızın doğal olan görüntüsünden memnun olmayabilirsiniz.Bu durumlarda istediğiniz kaş görüntüsüne ulaşabilmeniz adına kozmetik ve aynı zaman da tıbbi uygulamalar, farklı ürünler bulunuyor.

İsterseniz dövme uygulamasıyla kaşlarımızın arasında bulunan boşluklar doldurulsun, isterseniz kıl ekme, yapıştırma yöntemi kullanılarak kaşlarınız yoğunlaşsın veya gürleşsin arzu ettiğiniz sonuca dilediğiniz ulaşabiliriz. Kaş konturu konusuna geldiğimizde kozmetik açıdan bakıldığında çok fazla rağbet gördüğü ve bu nedenle fazlasıyla geliştiği için yıllar öncesine bakıldığı zaman tek çare olarak kullanılan kaş kalemlerine artık gerek kalmadı. Zira yağmur yağdığı zaman, su ile temas ettiğinde, yüz yıkandığı zaman akan kaş boyaları pek çok bireye trajikomik olaylar yaşatmıştır. Bu saydığımız sebeplerden dolayı günümüz de en sık kullanılan, en kalıcı ve aynı zaman da en doğal kaş konturu yöntemi olan Mikroblading 3D kıl tekniği hakkındaki bilgilerimizi sizlere aktaracağız.

Mikroblading 3D kaş Konturu Nedir ve Kimlere Uygulanabilir ?

Mikroblading uygulaması kaş konturu konu olduğunda dünya kozmetiğinde son nokta olarak kabul ediliyor ve kaşlarıyla sorunu olan her bireye kolaylıkla uygulanabilir. Kaşında simetri sorunu bulunan, kaşları dökülen yada daha gür kaş isteyen her birey bu teknikten yararlanmasında sakınca yoktur.

Mikroblading 3D kaş Konturu Uygulaması Kalıcı Olarak Mı Yapılır ? Bireyin cilt yapısına göre değişiklik göstermesi ile birlikte Mikroblading 3D kaş konturunun 1 ila 1,5 yıl arasında kalıcılığı bulunmaktadır. Bu sürenin geçmesinin ardından tekrar yaptırılması veya zaman içerisinde oluşan deformasyonları gidermek gerekli olabilir.

Mikroblading 3D Kaş Konturu Uygulamasında Acı Hissi Yaşanır MI ? 

Uygulamayı yaptıracak olan bireyler arasında acı kavramı ve acı eşiği son derece farklılık göstermektedir. Bu nedenle uygulama yapılmasından önce kaş bölgesine acıyı ve aynı zaman da hissi engellemek amaçlı lokal  etkisi olan kremler sürülmesi ile birey kişi hiçbir şey hissetmez.

Mikroblading 3D Kaş Konturu Uygulama Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

-Uygulama yapılmasından sonra yaklaşık olarak bir hafta boyunca bu alanı sudan korunması gerekli. Bu sayede dokuda oluşabilme ihtimali olan enfeksiyonlar engellenebilir ve aynı zaman da boyanın kalıcılık süresinin de uzatılması sağlanır.

-Özellikle uygulama yapılmasından sonra ilk bir hafta içinde güneşe çıkmamaya ve aynı zaman da solaryuma gitmemeye mutlaka özen gösterilmeli. Bu önlemler sayesinde rengin kalıcılığı sağlanmaktadır.

-Mikroblading 3D kıl uygulaması sadece bir seans içerisinde yapılabilen bir işlemdir. Fakat uygulamanın yapılmasından 1 ay sonra yeniden uzmana giderek kontrol ettirmekte faydalı olacaktır.

Mikroblading 3D Kaş Konturu Uygulamasının Avantajları ;

-Diğer yapılan uygulamalara göre işlem çok daha kısa zamanda gerçekleşir.

-Diğer uygulamalara göre daha doğal bir kaş görüntüsü verir.

-1 ila 1,5 yıllık geçen süreden sonra birey isterse kaşını başka bir model de yaptırabilme imkanına sahiptir.

-Uygulama esnasında ve sonrasında acı, ağrı hissi olmaz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉