• PAYLAŞ

Facebook Messenger’da Grup Görüntülü Görüşmeleri Nasıl Yapılır ?

  • 21/12/2016 - 15:08
  • 0 Yorum
  • 902 görüntüleme

 Messenger ‘da Grup Görüntülü Görüşmeleri Nasıl Yapılır ?

Facebook Messenger uygulamasında artık grup görüntülü görüşmeler yapabilmeniz mümkün. Facebook ‘un popüler Messenger hizmetine yeni özellikler eklemeyi devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yaptığı güncelleme ile kamera deneyimini önemli ölçüde iyileştiren Facebook gözde uygulamasına yeni güncelleme ile birlikte grup konuşmalarına görüntülü görüşmeler yapabilme özelliğini ekledi. Uygulama içeriğine geçtiğimiz yıl birebir görüntülü görüşme ve bu yıl Nisan ayı içerisinde grup sesli görüşmeleri yapılabilmesi Messenger özellikleri arasına kazandırılmıştı.

Uygulama içerisinde aynı anda 6 kişiye kadar grup oluşturularak görüntülü görüşmeler yapılabiliyor, ancak 50 kişiye kadar sesli katılım veya yalnızca grup görüşmesini dinleme olanağı bulunuyor.

Grup görüntülü sohbet özelliğinin gelmesi Facebook kullanıcıları tarafından oldukça uzun süredir bekleniyor ve sürekli olarak talep ediliyordu, duruma bakılırsa artık dünyanın dört bir yanında bulunan kullanıcılar Messenger uygulaması üzerinden grup görüntülü sohbetlerini kolaylıkla gerçekleştirebilecekler. Grup video sohbet özelliği bugünden olmak üzere Messenger internet sitesinden, iOS ve Android uygulamaları kullanılarak kullanılabilir duruma geliyor. Aslında bu kadar yeniliğin arasında sürpriz bir şekilde coğrafi bir sınırlama da bulunmuyor, grup görüntülü konuşma özelliği ilk defa Facebook’un tüm dünyadan kullanıcılarına aynı anda kullanıma sunuluyor.

Facebook’un yayınladığı verilerine göre her ay 245 milyon aktif kullanıcı birebir görüntülü görüşme özelliğini doğrudan kullanıyor. Messenger uygulamasına grup görüntülü konuşma özelliğinin eklenmesi ile birlikte kitlenin daha da büyümesi bekleniyor.

Facebook Messenger Üzerinden Grup Görüntülü Görüşmeleri Nasıl Yapılır ?

Facebook Messenger uygulamasına yeni eklenen özellik olan grup görüntülü görüşmeleri yapabilmeniz için öncelik olarak Messenger uygulamasını kullandığınız cihazlar üzerinden son versiyonuna güncellemeniz gerekiyor.

Messenger uygulamasının güncellemesini yapmanızdan sonra uygulamayı açıp üyesi olduğunuz ve arkadaşlarınızla iletişim kurmak istediğiniz grubunuza ait olan ara yüze gelin. Grup sohbetlerini yaptığınız ekranın sağ üst kısmında bulunan video simgesi üzerine dokunun. Bu sayede görüntülü görüşme için ilk adımı atmış oldunuz, sohbeti başlattığınız anda grubun her bir üyesine otomatik olarak bildirim gidecektir. Yolladığınız grup sohbeti görüntülü konuşma istediği grup üyelerine ulaştığında gelen bildirim üzerine sevdiklerinizin tek bir dokunuş yaparak grup sohbetine dahil olacaklar. Grup görüntülü konuşmalar yapabilmeniz için grupta bulunan belirli arkadaşlarınızı seçebilme imkanına sahip olduğunuzu da belirtelim.

Facebook Messenger uygulamasına yaptığı son güncelleme ile beraber kullanımda olan bir çok uygulamaya rakip oldu. Milyarlara dayanan aktif kullanıcı sayısı baz alındığında yakın zaman da görüntülü sohbetlerin büyük bir kısmının artık Facebook Messenger üzerinden yapılabileceğini söylemek mümkün. Kullandığınız uygulamalarda yapılan güncellemeler ile birlikte bir çok özellik kazandırılıyor fakat Messenger uygulamasına eklenen bu yeni özellik oldukça ses getirecek.

 

 

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉