• PAYLAŞ

Mobil Operatör Nasıl Seçilmelidir?

  • 22/06/2017 - 02:20
  • 0 Yorum
  • 633 görüntüleme

Telefonların en iyi şekilde kullanılması için ülkemizde bulunan 3 ana operatörden birisini tercih etmeniz gerekiyor. Bazı iletişim şirketleri kalitesi ile, bazıları dünya markası olmaları ile bazıları da uygun fiyatları ile müşterilerine hizmet vermektedir. Bu hizmetler arasından bize en uygun olanını tercih etmek için kendimizin standartlarını öncelikle belirlemeniz gerekiyor. Aileniz ya da akrabalarınızın o operatörünü kullandığı için sizin de kullanmanız gerekiyor. Ancak bir çevrede insanların geneli ne kullanıyorsa diğerleri de aynı hattı kullanmayı tercih ediyorlar. Kendisine uygun doğru operatörü tercih ederken dikkat etmeniz gerekenler hakkında sizlere belli başlı maddeler halinde bilgiler vereceğiz. Bu bilgiler sayesinde doğru operatörü daha rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz.

Bağlantı Durumu Yani Çekmesi

Bildiğiniz gibi telefon operatörleri yaptıkları reklamların büyük çoğunluğunda ülke topraklarının yüzde 99’luk bir kısmında çektiğini iddia ederler. Ancak bu büyük bir yalandan başka bir şey değildir. Evet gerçekten bu konuda önemli çalışmalar olsa da büyük şehirlerin ana noktalarının bazılarında bile çekmeyen operatörler bulunmaktadır. Bu konuda eğer gerçekten sürekli olarak ulaşılması gereken bir işe sahipseniz ve telefonunuzun sizin için hayati bir öneme sahipse bu konuda en iyi hizmeti sunan operatörü seçmeniz gerekiyor. Bu konuda ülkemizde sıralamada Turkcell birinci sırada bulunmaktadır. Onu Vodafone ve Avea izlemektedir. Genel görüş bu şekilde olduğu için bu sıralamayı sizlerle paylaşıyoruz.

İnternet Hizmetine Göre

Bundan 5 yıl önce kimse internetin ne kadar hızlı olduğuyla ilgilenmiyordu. Özellikle mobil cihazlarda bunun çok da bir önemi yoktu. Ancak günümüzde akıllı telefonların piyasada daha çok tercih edilmesi nedeniyle operatör tercihinde internet hızı çok önemli bir değer olmayı başardı. İnsanlar bu konuda çok dikkatli davranıyor. Küçük bir ilçede yaşıyorsanız 4.5G hızına daha geçmeniz için zaman vardır. Ancak büyük şehirlerin tamamında bu konuda gelişmeler neredeyse tamamlanmıştır. Ancak şehirlerin tüm noktalarında aynı hız ile hizmet verilmediğini söyleyebiliriz. Bu konuda test araçları bulunmaktadır. Operatörlerin internet hızlarını test ettikten sonra kararınızı ona göre vermeniz sizin için doğru tercihi yapmanıza yardımcı olacaktır.

Fiyat Politikasına Göre

Kalitesi yüksek, her yerde çeken ve yüksek internet hizmeti sunan bir operatörü seçecekseniz bu konuda bedel olarak kendinizi küçük miktarlardan daha çok yüksek miktarlara harcamanız gerekiyor. O nedenle ihtiyaçlarınıza uygun bir şekilde paketleri bulunan ve bu paketleri uygun fiyatlarla size sunan operatörleri tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Örneğin interneti sadece sosyal medya sitelerine girmek için ve biraz video izlemek için kullanıyorsanız yüksek hıza sahip bir internet sizin için gereksiz olacaktır. Onun yerine normal hıza sahip normal fiyatlandırma uygulayan bir operatörü tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Aradaki fiyat farkını gördüğünüzde ne demek istediğimizi çok iyi anlayacaksınız.

Türkiye’de ki Mobil Operatörler

Bildiğiniz gibi ülkemizde üç ana cep telefonu operatörü bulunmaktadır. Turkcell, Vodafone ve Avea bu sektörde sürekli olarak rekabet içerisinde bulunan şirketlerdir. Her şirket farklı özellikleri ile dikkat çekmektedir. Turkcell şirketi daha çok yüksek kalitesi ve yüksek fiyat politikası ile müşterilerine en iyisini sunan şirket olarak kabul edilmektedir. Bir dünya markası olmasının avantajını kullanan şirket ise Vodafone olarak karşımıza geliyor. Bunlarla yarış içinde olan ve düşük fiyat politikası kullanan ise Avea’dır. Bu üç şirketin hepsinin kendisine göre belirlemiş olduğu bir şirket politikası vardır. Müşterilerine de bu politikaya göre hizmet sunmaya devam etmektedirler.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉