• PAYLAŞ

Moda Blogu Nasıl Açılır?

  • 31/07/2016 - 20:54
  • 0 Yorum
  • 945 görüntüleme

Modayı yakından takip ediyorsunuz. En son trendlerin neler olduğunu ve bu konuda ne gibi değişiklik yapılabileceği gibi konuları yakından takip etmekle kalmıyor ortaya kendi fikirlerinizi de çıkarıyorsunuz. Bu konuda etrafınızda bulunan kişilere tavsiyelerde bulunuyor ya da onlar sizden tavsiye almak için size sorular soruyor. Bunu bir iş olarak görmüyorsunuz daha çok bir hobi olarak bakıyorsunuz. Daha fazla insana bilginizi ulaştırmak istiyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken kendi kişisel bloğunuzu oluşturmak olacaktır. Bir taş ile iki kuş vurabilirsiniz. Çünkü bu işi yaparak para kazanan birçok insan var. Ancak onların seviyesine gelmeniz için belirli bir okur kitlesi oluşturmalısınız.

indir (4)

Bunu gerçekleştirebileceğiniz düşünüyorsanız ilk adımınız blog sitesi oluşturmaktır. Bunun için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Hiçbir ücret ödemeden size bu konuda yardımcı olan bir çok internet servisi vardır. Bunlardan en çok bilineni ve insanlar tarafından tercih edilenleri blogger ve wordpress siteleridir. Bunlardan herhangi birisini tercih ederek birkaç basit işlem yaparak kendi bloğunuzun yayın hayatını başlatabilirsiniz. Blogunuzu yayına başlatmadan önce size bu konuda dikkat etmeniz gereken birkaç bilgi vermek istiyoruz. İlk olarak bloğunuzu tam olarak ne üzerine yoğunlaşacaksanız temanızı buna göre seçmelisiniz. Elbiseler hakkında yazılar yazıp paylaşacaksanız renkli bir temayı tercih etmeniz iyi olacaktır. Bu sitelerde çok sayıda tema bulunmaktadır.

İstediğiniz mutlaka bulacaksınız. Güncel tutmaya çalışın. Günlük olarak bakabilirsiniz. Her gün bir şeyler yazın ve yazılarınızın özgün olmasına dikkat edin. Resmi bir dili tercih etmeyin daha çok arkadaşlarınız ile konuşma tarzında yazıları tercih etmeniz size okuyan insanlar ile aranızda bir bağ kuracaktır. Zaman ilerledikçe kendi okur kitlenizi oluşturacaksınız. Onlardan sorular almaya çalışın ve onları güzel bir dil ile cevaplamaya çalışın. Bu soruları, soran kişiyi ve cevabı mutlaka blogunuzda yayınlayın. Bu okuyucularınıza verdiğiniz değeri gösterecektir. Ayrıca aynı soru aklına takılıp size sormaktan çekinen insanları rahatlatmış olursunuz. Bir şirket gibi düşünmeyin ancak profesyonel bir şekilde hareket etmekten vazgeçmeyin. Mini anketler yapın ve okuyucularınızdan bu konu hakkında fikirlerini belirtmelerini isteyin.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉