• PAYLAŞ

Gece Elbisesi nasıl tercih edilmelidir?

  • 31/07/2016 - 20:46
  • 0 Yorum
  • 650 görüntüleme

Gece dışarı çıkmak kimi zaman eğlence amaçlı olsa da kimi zaman önemli toplantılara katılmak olarak da tanımlanabilir. Bu durumlarda en çok kadınların nasıl bir elbise tercih edecekleri her zaman merak konusu olmaktadır. Bu sorunun birkaç basit cevabı var. Öncelikle gece dışarı çıkmaya karar verdiğiniz de gideceğiniz mekanın nasıl bir yer olduğu, içinde bulunan insanların yaş aralığı ya da ortamın ne kadar ciddi olduğu konusunda kendinize sorular sormalısınız. Bu soruların cevaplarını vermeye başladığınız andan itibaren giyeceğiniz elbisenin tarzını da belirlemiş olacaksınız.

gece-elbisesi-nasıl-tercih-edilmelidir

Örnek vererek seçmeniz gereken kıyafetleri sıralamaya çalışalım. Arkadaşlarınız ile hafta sonu nedeniyle eğlenmek ve biraz kafanızı dağıtmak için dışarı çıkmaya karar veriyorsunuz. Bu gibi durumlarda bir tuvalet giyecek haliniz yok. Spor bir tarz seçmeniz en iyisi olacaktır. Bir Jean ve üzerine rahat bir t-shirt giymek iyi olacaktır. Spor ayakkabılarınız ile bunları tamamlayabilirsiniz. Elinize herhangi bir çanta almamanızı tavsiye edebiliriz. Şirkette önemli bir anlaşma sonrasında anlaşmayı yaptığınız şirket sahipleri ile resmi bir yemeğe katılmak zorundasınız. Buraya giderken resmi giyinmeniz gerekiyor. Daha koyu renk elbiseleri tercih etmeniz iyi olacaktır. Diz altına gelecek bir etek, üzerine güzel bir bluz ve son moda bir ceket giyerek katılabilirsiniz. Hafif topuklu bir ayakkabı ve kibar bir çanta tercihinizi tamamlayabilirsiniz.

Makyajınızı fazla abartmamaya dikkat etmelisiniz. Bu yemeklere katılan kişilerin hepsi orada gerekli oldukları için bulunacaktır. Bunu unutmayın ve elbise tercihini ona göre şekillendirin. İki farklı uç hakkında elbise tercihlerinizi şekillendirmeniz için size bilgiler vermeye çalıştık. Son olarak da katılacağınız bir baloda giyebileceğiniz elbise hakkında bilgi verelim. Tek bir elbise tercih etmeniz iyi olacaktır. Renk tercihini katıldığınız balonun ruh halinin nasıl olacağına göre belirleyebilirsiniz. Dekoltesini belirlemekte sizin tercihinize kalmıştır. Gerisini tamamlamak ve aksesuarları belirlemek zor olmayacaktır. Sizlere gece dışarı çıktığınızda giyebileceğiniz elbise tercihlerinizi nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Bu bilgilerin ışığında kendi tarzınızı belirleyerek gideceğiniz yere göre tercihlerinizi yapabilirsiniz. Aşırı ve uçuk tercihler yapmak dikkat çekmenize yardımcı olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉