• PAYLAŞ

Moda Nasıl Takip Edilir ?

  • 19/06/2016 - 15:06
  • 0 Yorum
  • 1048 görüntüleme

Modayı takip etmek sanıldığı kadar kolay zor değildir. Gardırobunuzdaki eski kıyafetlerinizin üzerinde ufak değişiklikler yaparak yeni parçalar elde edebilirsiniz. Mesela eski blue Jean’ lerinizi kesip şort yapabilir, faklı yerine kesikler atarak ve bu kesikleri bıçak yardımıyla büyütüp son moda yeni sezonda satılan denim şort elde edebilirsiniz. Giymediğiniz eski tişörtlerinizi hatta sevgilinizin, babanızın büyük tişörtlerini tek tarafından düğüm atarak giyebilirsiniz. Mağaza vitrinlerine baktığınızda çok benzerlerinin olduğunu göreceksiniz. Yine eski basic tişörtlerin yakalarını keserek farklı bir modelle daha modern hala getirebilirsiniz.

Moda Nasıl Takip Edilir 1Moda Nasıl Takip EdilirModa Nasıl Takip Edilir kapak

Satın almadan önce dolaplarınızı karıştırın, aslında ne kadar çok giyecek giysiniz olduğunu görünce çok şaşıracaksınız .

Moda denildiği zaman ilk aklımıza gelen kıyafetler olmamalı renklerin gücünü unutmamalıyız, renkler giydiklerimize asıl sihirli dokunuşu yapan etkenleridir. Bin bir türlü renk ve deseni bir araya getiren modacılar bize müthiş bir şölen sunarlar. Bize de onları doğru şekilde kon binleyerek giymek düşer. Doğru renk ve desenlerin bir arada kullanılması önemlidir. Örneğin çiçekli bir gömleğin altına ekose desen bir pantolon veya etek giymemelisiniz. Bu hem çok fazla göz yorar hem de sizi rüküş yapar. Bir anda kendinizi magazin sayfalarının rüküşleri arasın da bulabilirsiniz. Yapacağınız doğru tercihler sizin şık görünmenizi sağlayacaktır. Koyu renk üst ya da altların kombini açık renk yapılabilir yada ayni renk olarak kombineleriler. Siyah çok tercih edilse ve zarafetin rengi olarak bilinse de son zamanlarda çok fazla renk alternatifleri türemiş ve popüler olmuştur. Yazın gelmesiyle birlikte rengârenk etekler, elbiseler, tişörtler mağaza vitrinlerini süslüyor. Davetlerde de neon renkler, pastel tonlar tercih ediliyor. Siz de göz alıcı renklerle bu yazın tadını çıkartın.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉