• PAYLAŞ

Anemi Hastalığı ve Bitkisel Çözümleri

  • 19/06/2016 - 15:58
  • 0 Yorum
  • 933 görüntüleme

Anemi kan hastalıkları sınıfındadır halk arasın da kansızlık hastalığı olarak bilinir. Anemi kan hastalığı kan hücrelerimizin sayılarındaki azalmaya dayalı olarak  ortaya çıkan bir hastalıktır. Anemi hastalığı tedavi önemi taşıyan ve semptomları ortaya çıktığında mutlaka bir hekime gidilerek hastalığa kesin teşhis koydurulması gereken bir hastalıktır.

Anemi Hastalığı ve Bitkisel Çözümleri 3

Anemi Hastalığının Semptomları Nelerdir ?

Anemi hastalığının vücudunuz da olduğunu gösteren önemli semptomlar solgun ten, güçsüzlük, düzensiz kalp atışları, aşırı yorgunluk, nefes darlığı gibi belirgin semptomlardır. Anemi hastalığı halk arasında sadece kansızlık olarak fazla önemsenmese de aslında çok ciddi sonuçlara felç, kalp krizi veya kalp tıkanıklığına gidecek kadar tehlikeli ve ölümcül sonuçlar doğurabilir. Anemi hastalıkları kendi için de sınıflara ayrılır bazıları kolayca tedavi edilebilirken bazıları kronik ve ölümcül sonuçlar doğurur. Günümüzün alışkanlıkları olan süt ve çay vücudumuzdaki demirin dışarı atılmasına sebep olur bu  da anemi hastaları için iyi değildir.

kansizlik-1

Anemi hastalığının haricin de migren, ciddi baş ağrıları ve stres ‘in başlıca nedenleri arasında geleneksel alışkanlığımız olan siyah çay vardır. Siyah çayı içmeyi çok seviyorsak en azından zararlarını bastırıp daha yararlı olmasını sağlamak adına içmeden önce içine 3-4 damla kadar limon yada kuru karanfil atarsak aynı zaman da vücudumuzdaki demirin de emilmesine engel olmuş oluruz.

★ Anemi hastalığı için bir bardak kaynar suyun içine 5-10 gram maydanoz tohumu koyuyoruz ve  10-12 dakika beklettikten sonra  günde 2-3 bardak içiyoruz.

★  Anemi hastalığı için bir bardak kaynar suyun içine 5-8 gram fazla küçük olmamak şartıyla ufalayarak ısırgan yaprağı koyuyoruz sonra 8-10 dakika beklettikten sonra  günde 2-3 bardak içiyoruz.

★ Anemi hastalığı için bir bardak kaynar suyun içine 2-3 gram kadar ıhlamur konduktan sonra 10-12  dakika bekletiyoruz sonra, günde 3-5 bardak içiyoruz.

Anemi Hastalığı ve Bitkisel Çözümleri

★ Anemi hastalığı için orta boy bir kabın içine İki kilo su koyuyoruz  içine 30 gram enginar yaprağı, 1 su bardağı kadar siyah üzüm, 1 kaşık pelin otu orta boyda ufalanarak koyuyoruz. Altını çok açmadan  bir saat kaynatıyoruz. Soğuduğunda iyice süzülüp, balla tatlandırıyoruz. Günde 3-4 bardak içebiliriz. Bu işleme 10-15 gün boyunca uygulamaya devam ediyoruz .

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉