• PAYLAŞ

Kısırlık ve Bitkisel Tedavisi

  • 19/06/2016 - 16:24
  • 0 Yorum
  • 823 görüntüleme

Ülkemizde birçok kişide semptomları bulunan İnfertilite halk arasında kısırlık olarak bilinen hastalık tedavisi çeşitlerine göre mümkün olmasına rağmen utangaçlık nedeni ile hekimlere başvurulmayan hastalıkların en başında gelenlerin arasındadır.

Kısırlık ve Bitkisel Tedavisi 1

Kısırlık çiftler arasın da korunmaksızın düzenli ilişkiye girmelerine rağmen 1 yıl içinde gebe kalınmaması olarak tanımlanmaktadır. Kısırlık çiftler arasın da en büyük üzüntü kaynağıdır ve tedavisi için ileri teknoloji gerektirebilecek yöntemler kullanmayı gerektirebilir. Kısırlık hastalığında alanın da uzman hekimlere başvurmak ve bundan utanmamak gerekir. Alanın da uzaman hekimlere başvurmadan önce ben hastalığımdan emin olmak gibi bir yöntem yoktur unutmayın ki hekimler teşhisleri koymak ve tedavi etmek için vardır. Hekime başvurmadan önce gebelik şansı mı bitkiler ve yaşam tarzımdaki diğer değişikliklerle artırılıp artırılmayacağını anlamak istiyorum buna neden olabilecek her şeyi ortadan kaldırmak istiyorum diyorsanız. Bu süre zarfında da güvendiğiniz doğal alternatifleri denemek de fayda var.

Kısırlık ve Bitkisel Tedavisi

Kısırlık tedavisi :Bayanlar için gebelik sırasında ortaya çıkan rahim iltihapları için ahududu yapraklarını sıcak suyla kaynatarak yapılan çay önerilir. Ülkemiz de hayvan yetiştiricileri ahududu yapraklarını, üretkenliklerini arttırmak için erkek hayvanların yemlerine karıştırarak olumlu sonuçlar aldığını söylemektedirler.

Kısırlık tedavisi için zencefil : Dünyada yapılan bir çok araştırma zencefilin sperm sayısını ve hareketliliğini oldukça yükselttiğini göstermiştir.

Kısırlık tedavisinde karnabahar ve B6 vitamini büyük önem taşır. B6 vitamini en çok sırasıyla Karnabahar, yer lahanası, bürüksel lahanası ,su teresi, ıspanak, brokoli, muz, bamya, soğan, kabak, karalahana, , turp ve bezelye de bulunur .

Kısır tedavisin de Ayçiçeği ve Arginin içeren bitkiler önem taşır. Sperm sayısı düşük erkeklere genel de doğal şifacılar tarafından Arginin takviyesi önerilir ve kullananlar arasında olumlu sonuçlar alınmıştır. Arginin en doğal yoldan ve bolca Ayçiçeğinde bulunur.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉