• PAYLAŞ

Varis Sorunu İçin Bitkisel Çözüm

  • 19/06/2016 - 16:45
  • 0 Yorum
  • 807 görüntüleme

Varis Sorunu İçin Bitkisel Çözüm

Vücudumuz bir bütün halinde makine benzeri çalışır ve bu makinanın çalışması için her bir parçasının sağlam olması gerekir. Varis de tam olarak bunu doğrulayan hastalık türlerindendir. Varis bacaklarımızda kanımızın yukarı doğru akmasını sağlayan damarlardaki kapakçıkların sağlıklı çalışmamasından doları biriken kanların damarlarımız da genişleme yaratmasıyla oluşur. Varis hastalığının seçiciliği yoktur her yaşta bayan erkek herkeste semptomlarını gösterebilir. Varis ‘in başlıca sebepleri arasında çok fazla ayakta durma, genetik yapıya bağlı olarak ortaya çıkma, özellikle bayanlarda fazla kilo kaynaklı olarak varis hastalığı görülebilir. Varis hatalığı toplumuz da %30 ila % 40 gibi yüksek oranlarda görülen bir hastalıktır ve tedavi edilmesi gereken önemli hastalıklar arasındadır. Varis hastalığının bitkisel çözümlerini sizler için hazırladık ;

Varis tedavisin de asma yaprağı veya fındık yaprağını 15 dakika kaynatıyoruz su kaynadıktan sonra yaprakları sudan süzerek alıyoruz suyumuz ılınmaya başladı mı yaprakları tekrar suyumuzun içine koyarak günde 1 bardak içiyoruz.

Varis tedavisi için Çobançantası bitkisini ( özellikle taze olması gerekir ) fazla küçük olmadan doğruyoruz ve bir kaba alıyoruz üstünü kaplayacak kadar keskin sirke ekliyoruz, 10 gün kadar beklettikten sonra elde edilen sıvıyı varisli bölgemize aşağıdan yukarı masaj yaparak her gün sürüyoruz.

varise-bitkisel-cozum-2076

Varis tedavisi için bir orta boy kova da 40 dereceye kadar ısıtılmış suyumuzun içine yarım çay bardağı iyice ezilmiş şap ve 1 çay bardağı kadar karbonat ekliyoruz suda eriyene kadar karıştırıyoruz. Bu uygulamayı haftada 3 gün takriben 15 dakika kadar eyer varis bacaklarımızda ise kovanın içine dizlerimize kadar sokuyoruz eyer daha yukarı bölgelerimizde varis varsa aynı uygulamayı bir küvet içinde uyguluyoruz.

Varis tedavisi için ceviz ağacı kabukları ile fındık ağacı kabuklarını bir kovada kaynatıyoruz suyumuz ılındıktan sonra varis olan bölgelerimize pansuman yapıyoruz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉