• PAYLAŞ

Facebook Messenger Uygulamasına Zorunlu Geçiş

  • 19/06/2016 - 16:50
  • 0 Yorum
  • 795 görüntüleme

facebook-messenger-a-facebook-hesabiniz-olmad-7448997_x_o

Sosyal ağ devi Facebook yeniliklerin ardı arkasını kesmiyor. Facebook milyonlarca kullanıcısını telefon platformun da adeta uygulamalara ayırıyor resimler için ayrı yazışmalar için ayrı uygulama şu ana kadar gelen yeni değişiklikler arasın da . Facebook bu uygulamaları sunmasının şirket açısından olumsuz etkileneceğini kullanıcılarının  Facebook’ dan soğutacağını düşünen kişi sayısı azımsanmayacak kadar çok bir yandan da Facebook gibi dev bir sosyal ağ olmayı başarmış ve bu stratejisini yıllardır başarı ile yürütmüş  firmanın bu kadar basit hatalara yapacağını düşünmek belki de, Facebook beyin takımının rakiplerine karşı yeni stratejisi olması çok daha mümkün görünüyor. Facebook bu tür yenilikleri getirmeden bir çok farklı alanda araştırmalar analizler yapmış olduğunu tahmin etmek zor değil. Facebook getirdiği uygulamaların şu an için yapacakları kısıtlı gibi görünse de ilerdeki zamanlar da bu uygulamalara neler ekleneceği tamamen sır. Facebook aslın da uzun zaman önce ilk işaretleri Facebook ve Facebook Messenger ayrı uygulamalar sunarak göstermişti. Facebook Messenger kullanmak istemeyenler için bir zorunluluk yoktu isteyen mobil uygulama yada web üzerinden istedikleri gibi seçerek kullanabiliyordu sanırım bu devrin de sonu geldi.

Facebook Messenger Uygulamasına Zorunlu Geçiş

Dev sosyal ağ Facebook’u mobil yada web üzerinden kullanan kişilere yakın zamanlarda kesin dille uyarıcı masajlar yayınlamaya en kısa sürede Facebook Messenger uygulamasını kullanmaya başlamaları gerektiğini çok yakında mobil uygulamadan ve web üzerinde mesaj yollama seçeneğinin kaldırılacağını yazmakta. Bir çok Facebook kullanıcı bu durumda ciddi biçim de rahatsız olup bunu dile getirse de Facebook kararını çoktan vermiş gibi duruyor.

Facebook’u masa üstünde kullananlar için hiçbir değişiklik yok genel anlamda tüm değişikler mobil uygulama üzerinde. Facebook Messenger kullanmak istemeyenler için bir alternatif Facebook Lite tabi bu uygulamayı kullanmak isteyenlerin de karşısına başla bir sorun çıkıyor. Facebook Lite henüz nedeni bilinmese de her ülkede hizmet vermiyor. Dev sosyal ağı Facebook’un aldığı kararların şirket yararına olup olmadığını yakın zamanlarda hep beraber göreceğimizi söylemek mümkün.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉