• PAYLAŞ

Android Telefonda Çağrı Engelleme Uygulamaları Nelerdir ?

  • 19/06/2016 - 17:00
  • 0 Yorum
  • 850 görüntüleme

Android Telefonda Çağrı Engelleme Uygulamaları Nelerdir

Android telefonların kendi menülerinden numara engelleme seçenekleri bulunmaktadır bu özellikler belirli kısıtlamalar doğrultusunda çalıştığından dolayı bir çok Android kullanıcısı buna yönelik uygulamalar kullanmakta ve son zamanlarda en çok indirilenler listesine de girmeyi başarmış durumdadır. Bu uygulamaların en çok kullanım nedenleri arasında gizli aramalar, 800 ‘ le başlayan numaralardan gelen aramalar, telefon dolandırıcılığının hat savada olmasından dolayı spam  aramaları engellemek için tercih edilmektedir. Bu uygulamaların kullanımının ücretsiz olması da kullanımı yaygınlaştırmaktadır. Android telefon da çarı engelleme için kullanılan uygulamalardan bazıları şunlardır ;

Call Blocker Free : Android telefonlar için indirimesi ücretsiz olan Call Blocker Free kullanım gayet basit ve kullanma amacımıza göre sonuç verebilecek bir uygumladır. Call Blocker Free çalışma mantığı gayet basit size kara ve beyaz liste oluşturma seçeneği veren uygulama listenizi oluşturduktan sonra arama engelleme ayarlarını listenize göre aktif ediyorsunuz bundan sonra sadece telefonunuz sizin istediniz numaralar için çalmaya başlıyor. Call Blocker Free gün içerisinde çok farklı numaralardan çağrı alanlar ve meşgul edilenler için son derece yaratıcı çözüm sunmaktadır.

Mr Number : Android telefonlar için Mr Number diğer seçenekler arasında kullanımı açısından  çok fark olmamasına rağmen Call Blocker Free üç ayrı kategori bulunmaktadır bunlar sırasıyla tehlikeli, spam ,sahtekarlık bu seçeneklere göre ayarlarınız yaptıktan sonra sadece telefonunuz belirlediğiniz numaralara göre çalacaktır.

Truecaller : Android uygulaması diğer uygulamalara göre biraz daha detaylı ve kurulumu zaman alıyor sonuçları da ona göre daha verimli. Bu uygulamayı kurarken oturum açmak ve telefon numaranızı onaylamanız gerekmektedir bunun sağladığı avantajlar diğer kullanıcıların da tehlikeli numara olarak bildirdiği numaraları sizin seçiminize dayalı olarak blok’ lamasıdır. Truecaller diğer özellikleri arasın da gizli numaralar yada istenmeyen numaralara ne yapmasın kara vermenizdir isterseniz çalıyor cevap vermiyor, direk ret ediyor yada telefonunuzu sessize alarak çalmaya devam etmesini sağlıyor. Truecaller bir diğer özelliği ise istediğiniz ülke kodlarını girerek hangi alan kodlarından çağrı alacağınıza da ol anak sunması bu uygulamanın en çok tercih edilen olmasını sağlıyor.

Android Telefonda Çağrı Engelleme Uygulamaları Nelerdir 2 Android Telefonda Çağrı Engelleme Uygulamaları Nelerdir kapak

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉